Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-04 22:44:30 przez system

To dobry moment na planowanie

Wakacyjne wyjazdy dobiegają końca, możemy zacząć już powoli myśleć o wyjazdach zimowych. Zima to idealny wprost czas dla wielbicieli sportów zimowych i białego szaleństwo. Jednak za czym zaczniemy szykować sprzęt i marzyć o białym stoku, musimy dokonać wyboru gdzie jechać na upragnione narty.

Każdy kto jest zwolennikiem sportów zimowych i czynnie je uprawia, każdej zimy staje przed dylematem gdzie wyjechać na narty. Czy wybrać rodzime stoki, czy może zdecydować się na zagraniczne wojaże. Wśród narciarzy znajdziemy zapewne zapalonych wielbicieli naszych polskich gór, ale znajdą się również tacy, którzy nie wyobrażają sobie zimowego wypoczynku bez wyjazdu z kraju. Co zatem lepsze? Co korzystniejsze? Czy zagraniczny wyjazd musi być droższy?

Dobre bo polskie

Wielu narciarzy to zwolennicy wyjazdów w polskie góry i na polskie stoki. Swój wybór uzasadniają miłością do naszych gór. Jednak oprócz miłości trzeba rozważyć także inne aspekty krajowego wypoczynku. Cena wypoczynku zależy od tego czy wybieramy zorganizowany wyjazd na narty przez biuro podróży czy samodzielnie szukamy kwater. W przypadku biura podróży może to być nieco droższe, ale za to pewne i bezpieczne. Mamy pewność, że po przyjeździe kwatery będą na nas czekać, wszystko będzie odpowiednio zorganizowane. Jeśli sami szukamy kwater po pierwsze upewnijmy się, że wynajmowane przez nas miejsca noclegowe naprawdę istnieją, niestety oszustów nie brakuje. Nie zapomnijmy również odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsc noclegowych, aby na nas czekały. Jedne z najpopularniejszych miejsc w czasie zimy w Polsce to Zakopane, ale na narty możemy pojechać także do Czarnej Góry, Białki Tatrzańskiej, Karpacza czy Szklarskiej Poręby. Jednym z minusów wypoczynku w kraju jest dojazd, niestety infrastruktura drogowa wciąż jest niedostosowana do potrzeb i dlatego dość często w czasie ferii mamy problemy z korkami, zwłaszcza w okolicy miejscowości turystycznych. Dotyczy to zwłaszcza Zakopanego i okolic. Problemem bywa też miejsce do parkowania, ilość samochodów przyjeżdżających do takich miejsc rośnie, niestety nie rośnie liczba miejsc parkingowych. Co do cen to podczas sezonu zimowego w miejscowościach turystycznych niewiele różnią się od tych, które spotykamy za granicą.

Hej Europa

Są narciarze, którzy nie wyobrażają sobie zimowego wypoczynku i białego szaleństwa bez alpejskich stoków. Wiele osób chwali sobie bardzo infrastrukturę narciarską Czech czy Słowacji. Uważają, że jest ona lepiej zorganizowana niż nasza rodzima, a ceny są podobne a nawet niższe niż w kraju. Z kolei miłośnicy Austrii uważają, że tamtejsze trasy narciarskie są idealne, a jakość usług nieporównywalna do polskich. Porównując propozycje wyjazdów biur podróży wydaje się, że zagraniczne zorganizowane wyjazdy na narty nie są wiele droższe niż te w kraju. Natomiast w opcji last minute mogą być nawet tańsze. Oczywiście jeśli wybieramy się do Austrii czy Szwajcarii podróż będzie dłuższa, ale może okazać się że bardziej komfortowa. Drogi w krajach Europy Zachodniej są w wiele lepszym stanie niż te w Polsce, łatwiej możemy zatem dojechać do miejsca docelowego.