Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-08 16:19:01 przez system

Tony Blair w Krakowie

Tony Blair, jeden z najbardziej wpływowych światowych przywódców i premier Wielkiej Brytanii w latach 1997-2007, już czerwcu przyjedzie do Krakowa. Brytyjski polityk będzie gościem VI Konferencji ABSL, która odbędzie się w dniach 16-17 czerwca.

Będzie to jedno z największych wydarzeń biznesowych w tej części Europy. Przywódca weźmie udział w dyskusji o tym, jak Polska może kontynuować umacnianie swojej politycznej i gospodarczej pozycji na arenie międzynarodowej.

W latach 1997-2007 Tony Blair pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii, a w latach 2004-2007 stał na czele brytyjskiej Partii Pracy. Polityk wspierał powiększenie Unii Europejskiej w 2004 r. i wejście Polski do NATO w 1999.

Swego czasu, według ankiety The Sun Blair był najpopularniejszym zagranicznym politykiem w Polsce. 25% ankietowanych przyznało, że chciałoby widzieć go na stanowisku premiera naszego kraju, nazywając go przy tym „nadzwyczajnym mężem stanu”.

  • Dynamiczny rozwój sektora wiąże się z rosnącą profesjonalizacją oraz prowadzeniem coraz bardziej zaawansowanych procesów biznesowych. Konferencja ABSL to ważna platforma dyskusji na temat tego, jak dalej stymulować wzrost branży. Cieszymy się, że kolejny rok jedno z najważniejszych wydarzeń sektora w tym regionie Europy przyciąga inspirujących i doświadczonych liderów - skomentował Piotr Dziwok, prezes zarządu Shell Polska, dyrektor generalny Shell Business Operations Kraków oraz wiceprezes ABSL.

W tym roku, miejscem Konferencji będzie stolica Małopolski. - Kraków lider na mapie sektora usług w Polsce. Według danych z 2014 roku w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracowało już ponad 33 tys. osób – tłumaczy Marek Grodziński, dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini, wiceprezes ABSL.

Co więcej, według najnowszego, cenionego rankingu Tholons, Kraków wyprzedził Dublin i jest w tym momencie najatrakcyjniejszą lokalizacją pod inwestycje z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w całej Europie, zajmuje też miejsce w pierwszej dziesiątce na świecie.

Konferencja ABSL na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń biznesowych w Polscei Europie Środkowo-Wschodniej, gromadząc co roku kilkuset uczestników, w tym liderów globalnego i polskiego biznesu, przedstawicieli rządu, władz lokalnych a także instytucji finansowych. W zeszłym roku gościem specjalnym konferencji ABSL była Madeleine Albright, sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych podczas prezydentury Billa Clintona. Gośćmi poprzednich edycji wydarzenia byli m.in. Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Jan Krzysztof Bielecki i Marek Belka.

ABSL - to największa organizacja branżowa w regionie Europy Środkowo–Wschodniej zrzeszająca najważniejszych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Związek powstał 21 maja 2009 r. z inicjatywy największych firm działających w branży takich, jak Capgemini, Hewlett – Packard, IBM, Infosys, Thomson Reuters, UBS oraz wielu innych. ABSL jest platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk wewnątrz branży. Partnerami ABSL są wiodące, zarówno polskie, jak i europejskie organizacje branżowe. Związek współpracuje również z Ministerstwem Gospodarki oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), przedstawicielami miast oraz regionów oraz agencjami wspierającymi inwestorów zagranicznychOrganizacja zrzesza centra usług wspólnych (Shared Service Centers, SSC), outsourcingu procesów biznesowych (Business Process Outsourcing, BPO), outsourcingu IT (Information Technology Outsourcing, ITO), centra badawczo-rozwojowe (Research&Development, R&D) i firmy wspierające rozwój sektora. Obecnie Członkami ABSL jest 140 wiodących firm sektora oraz ponad 250 managerów wyższego szczebla z 15 polskich miast.

Więcej informacji: http://abslconference.com/