Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-21 14:50:00 przez system

Trafił za kratki po… 19 latach poszukiwań

Kilka dni temu w podkrakowskiej miejscowości funkcjonariusze KPP w Krakowie zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który od 19 lat był poszukiwany listem gończym.

Policjanci operacyjni od dłuższego czasu prowadzili czynności, mające na celu ustalenie miejsca pobytu oraz zatrzymanie 43-latka, któremu w 1997 r. sąd w Zduńskiej Woli wymierzył karę ponad 3 lat pozbawienia wolności m.in., za to że znajdując się w stanie nietrzeźwości (miał co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi) i w dodatku nie posiadając do tego uprawnień, kierował motocyklem, a następnie spowodował nim wypadek, w wyniku którego został potrącony 6-letni chłopiec, prawidłowo jadący na rowerze. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy ciężko rannemu dziecku.

Oskarżony, chcąc uniknąć więziennej odsiadki, przez wiele lat ukrywał się w Grecji, a w ostatnim czasie wrócił do Polski. Policjanci KPP w Krakowie trafnie wytypowali mieszkanie, znajdujące się na terenie powiatu krakowskiego, w którym zatrzymali ukrywającego się 43–latka.