Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-29 22:12:26 przez system

Tramwaj Patriotyczny po raz 18. na ulicach Krakowa

Zgodnie z wieloletnią już tradycją 3 maja ulicami Krakowa przejedzie „Tramwaj Patriotyczny". I jak co roku, zabrzmią w nim, w wykonaniu młodych ludzi, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i Małopolski polskie pieśni patriotyczne.

Pięć zespołów, prawie stu wykonawców, 18 raz... W tramwaju jak zawsze będzie można otrzymać okolicznościowe materiały (śpiewniki, płyty CD, biało-czerwone chorągiewki, plakietki i ulotki), które w tym samym czasie, uczniowie szkół krakowskich będą także rozpowszechniać na Rynku Głównym i ulicach Starego Miasta.

Projekt „Mlodzież pamięta" organizowany w Małopolsce od 2002 roku w czasie obchodów świąt narodowych uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC" i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, ma zwrócić uwagę, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazać, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski.

Obecna akcja „Młodzież pamięta" - w 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest dwudziestą szóstą jego edycją. Podobnie jak w latach ubiegłych, realizacja projektu związana jest z szeroką akcją informacyjną, połączoną z rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin okolicznościowych materiałów.

Organizatorzy dla potrzeb realizacji projektu w Małopolsce przygotowali bisko 100 tys. okolicznościowych materiałów (śpiewników, płyt CD, biało-czerwonych chorągiewek, plakatów, plakietek i ulotek).