Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-08 12:07:11 przez system

Trenerzy Borussii przeszkolą dzieci w Niepołomicach

Na przełomie czerwca i lipca Niepołomice będą gościły trenerów gwiazd Borussii Dortmund oraz wyjątkową drużynę młodych piłkarzy, składającą się z 50 chłopców i dziewczynek, których największą pasją jest piłka nożna.

W obozie sportowym BVB-Oshee Camp wezmą udział dzieci w wieku 7-12 lat, które przyjadą do Niepołomic z różnych zakątków Polski.

- W Niepołomicach sport i aktywność fizyczna są dla nas bardzo ważne. Na terenie naszej gminy działa kilkadziesiąt organizacji sportowych, w tym kilkanaście piłkarskich. W ubiegłym roku zakończyliśmy modernizację największego obiektu piłkarskiego w gminie Niepołomice. Stadion Miejski stał się wizytówką naszego miasta, a fakt zorganizowania letniego obozu przy współpracy z Borussią Dortmund pokazuje, że była to udana i trafna inwestycja. Życzę wszystkim uczestnikom znakomitej zabawy i mam nadzieję, że za kilka lat, kiedy uczestnicy obozu rozpoczną profesjonalną karierę, miło będą wspominać czas spędzony w naszym mieście – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak.

W trakcie pobytu w Niepołomicach dzieci będą nocowały na Zamku Królewskim. Wszystkie treningi i mecze zostaną przeprowadzone na położonym tuż obok stadionie.

- To dla nas duża nobilitacja gościć na stadionie miejskim młodych zawodników, którzy będą szlifować swoje umiejętności pod okiem trenerów z Dortmundu. W tym roku gościliśmy już w naszym mieście młodzieżową reprezentację Polski do lat 16. Liczymy, że kolejna piłkarska impreza zrealizowana na naszym odnowionym stadionie będzie dobrze zapamiętana. Obecnie w Niepołomicach piłkarskie zmagania w komfortowych i bezpiecznych warunkach może obejrzeć 2 tysiące widzów – mówi Roman Koroza, dyrektor sportowy Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice. – Miło będzie gościć u nas szkółkę OSHEE Camp. Życzę dzieciakom owocnych treningów i trzymam kciuki za rozwój piłkarskiej pasji i przyszłe sukcesy.

Organizator obozu, firma OSHEE, zadbała o moc atrakcji dla uczestników. W trakcie pięciodniowego pobytu dzieci będą trenowały pod okiem wybitnych szkoleniowców, którzy na co dzień pracują z gwiazdami drużyny Borussia Dortmund. Oprócz codziennych zajęć na boisku na dzieci czekają też treningi mentalne, które wzbudzą motywację do działania i nauczą, jak podtrzymywać i rozwijać sportowe zainteresowania, oraz turystyczne atrakcje, między innymi zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

- Wybraliśmy Niepołomice ze względu na doskonałą infrastrukturę sportową i bliskość Puszczy Niepołomickiej, która jest wymarzonym miejscem do rekreacji. Jesteśmy przekonani, że obóz ze sławnymi trenerami, noclegi na Zamku Królewskim i nowo nawiązane przyjaźnie sprawią, że dzieci powrócą z tego wyjazdu pełne energii, zainspirowane i bogatsze o wyjątkowe wspomnienia – mówi Karolina Kosyna, menedżer ds. komunikacji w Oshee.

Treningi w trakcie BVB-Oshee Camp będą otwarte dla mieszkańców Niepołomic – każdy będzie mógł usiąść na trybunach, by kibicować dzieciakom i przyglądać się pracy trenerów. Obóz odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 1 lipca.