Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-08-31 20:28:07 przez eb

Trochę danych o krakowskiej oświacie

Około 100 tysięcy krakowskich uczniów rozpocznie w poniedziałek rok szkolny 2023/2024.  $9 tys. to uczniowie szkół podstawowych, w tym 6,7 tys. - pierwszoklasiści.

W szkołach ponadpodstawowych, czyli liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia, będzie się uczyło około 36 tys. uczniów, w tym 11,5 tys. w klasach pierwszych.

W Krakowie jest aż 317 miejskich jednostek oświatowych. Pracuje w nich ponad 12 tys. nauczycieli (łącznie w krakowskiej oświacie samorządowej i niesamorządowej).

W tym roku rozpoczynają działalność dwie nowe instytucje oświaty: Szkoła Podstawowa nr 20 przy ulicy Agatowej na osiedlu Złocień oraz przedszkole przy ulicy Jabłonkowskiej, Przedszkole to istniało już wcześniej, jednak budynek został rozebrany i postawiony na nowo.

Oferta edukacyjna Krakowa to także szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych, na które właśnie ruszają zapisy – warto zapoznać się z najnowszą ofertą młodzieżowych domów kultury, miejskich centrów kultury, ośrodków sportowych, by także poza obowiązkowymi lekcjami rozwijać talenty i zainteresowania. Każdy znajdzie coś dla siebie i to często blisko swojego miejsca zamieszkania i nauki, ponieważ większość tego typu placówek, poza siedzibą główną, dysponuje także prężnie działającymi filiami.

info i zdjęcie: Magiczny Kraków