Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-10-16 19:24:05 przez eb

Trwają 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, wróciły Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. 24. edycja wydarzenia, zrzeszającego miłośników literatury, odbywa się w dniach 14-17 października w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Aby ułatwić dojazd w rejon ul. Galicyjskiej, w tych dniach wzmocnione są linie autobusowe nr 174, 178 i 578.

„Człowiek żyje zmianą" ‒ słowa Stanisława Lema stały się hasłem przewodnim tegorocznych 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Przemiany i modyfikacje stały się wszechobecne w każdej dziedzinie i dlatego Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie także wprowadzają zmiany. Tegoroczna edycja targów łączy tradycyjną formułę z działaniami online.

Podczas targów, poza możliwością odwiedzenia stoisk wydawców, tradycyjne można także wziąć udział w licznych spotkaniach z autorami. W programie wydarzeń towarzyszących między innymi: Festiwal Książki Górskiej, sparing tłumaczeniowy, wystawa reprodukcji obrazów Tamary Łempickiej, Spotkania z Fantastyką, akcja Książka za książkę, szkolenia dla wystawców, debaty, dyskusje, raporty. Na uczestników targów czeka także Strefa Lema i Dziecięca Strefa Warsztatowa.

Nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie jest prestiżowy Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza. Konkurs ma na celu popularyzację książek naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Jutro ostatni dzień Targów. Rozpoczną się o godz. 10.00 a zakończą o 17.00.