Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-20 15:07:23 przez system

Trzech krakowskich taksówkarzy „na prochach”

Do zdarzenia doszło w kilka dni temu na krakowskim Podgórzu. Około godziny 21:30 policjanci podjęli interwencję w stosunku do trzech mężczyzn kierujących pojazdami oznaczonymi logo jednej z krakowskich firm taksówkarskich. Po wylegitymowaniu mężczyzn okazało się, że dwóch z nich to 27 i 38-letni mieszkańcy Krakowa, natomiast trzeci mężczyzna to 35-letni mieszkaniec powiatu wielickiego.

Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu we krwi wykazały, że wszyscy trzej mężczyźni byli trzeźwi. Ze względu na dziwne, niepokojące zachowanie mężczyzn - poddano ich również badaniu na zawartość środków odurzających w ślinie. Przeprowadzone badanie wskazało wynik pozytywny czyli obecność amfetaminy/metaamfetaminy w organizmie u wszystkich trzech kontrolowanych – dodatkowo od kierujących pobrano również krew do badań na zawartość środków odurzających.

Ponadto funkcjonariusze przy dwóch kierujących ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci kokainy.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji V w Krakowie. Kierujący u których ujawniono środki odurzające zostali osadzeni w PDOZ, natomiast trzeci mężczyzna po wykonaniu czynności został zwolniony.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków do 3 lat pobawienia wolności.