Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-11-24 20:46:55 przez system

Turniej Kręglarski Kupców? Takie rzeczy tylko w Brzesku!

19 listopada w kręgielni BOSiR w Brzesku odbył się XVII Turniej Kręglarski Kupców o Puchar Prezesa Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka sprawował honorowy patronat nad imprezą. W zawodach uczestniczyli kręglarze z Krakowa, Limanowej, Proszowic i gospodarze z Brzeska.

Najliczniejsza grupa przyjechała z Limanowej. W turnieju uczestniczyły całe rodziny, a najmłodszy z uczestników miał niespełna trzy latka. Turniej rozgrywano w kategoriach: dzieci, kobiety i mężczyźni.

W kategorii dzieci najlepszy wynik uzyskał Patryk Zoń, drugą lokatę zajęła Anna Wygoda z Limanowej, zaś trzecie Patrycja Baranek z Brzeska.

W kategorii kobiet I miejsce zajęła Katarzyna Pacewicz-Pyrek z Brzeska, II miejsce wywalczyła Dorota Wojtas z Limanowej, Krystyna Śmierciak zajęła III miejsce na podium.

W kategorii mężczyzn najwyższe miejsce na podium zdobył Bartosz Pośladek z Brzeska, II miejsce zdobył Borys Pacewicz Pyrek, a na III miejscu uplasował się Czesław Sobczak z Limanowej.

W rywalizacji drużynowej I miejsce wywalczyło Brzesko, II miejsce przypadło Limanowej, na III stopniu podium uplasował się Kraków. Poza podium pozostały Proszowice.