Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-20 22:26:43 przez system

Tydzień Dobrych Uczynków

Tydzień Dobrych Uczynków (23-29 marca).to akcja, która ma zachęcać wszystkich – dużych i małych do produkcji dobra w swoim środowisku lokalnym i bezinteresownych działań na rzecz innych. Ma być inspiracją do zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego.

Temu wydarzeniu będzie towarzyszyć kampania w lokalnych mediach, w Internecie oraz plakaty, które będą zachęcać dzieci, młodzież i dorosłych, urzędników, nauczycieli, listonoszy, uczniów i studentów do zrobienia w tym tygodniu dobrego uczynku.

Dobry uczynek powinien być dobrowolny, bezinteresowny i uczyniony dla drugiej osoby. Wszystkie dobre uczynki, duże i małe, z których krótkie relacje zostaną przesłane na adres mailowy radosnywolontariat@gmail.com będą rejestrowane na Mapie Produkcji Dobra. Każdy dobry uczynek sprawi, że miejscowość, w której został uczyniony, otrzyma na mapie serduszko. Serduszko będzie tym większe im więcej relacji z dobrych uczynków napłynie do organizatorów z danego miejsca. Mapa, która zostanie przygotowana na wielkim banerze (3mx3m) będzie pokazywać, w którym miejscu Polski produkuje się najwięcej dobra i wraz z Miasteczkiem Aktywności Młodych odwiedzi całą Polskę by pokazać tych najaktywniejszych. Tutaj każde miasto i każda wieś ma takie same szanse i najmniejsza miejscowość może stać się Metropolią w Produkcji Dobra. Czy Twoja miejscowość będzie przodować w Produkcji Dobra i jej Serducho urośnie na mapie. przesłaniając inne - zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

„Tydzień Dobrych Uczynków” jest częścią Projektu „Polska Fabryką Dobra”. Jednym z głównych zadań tego przedsięwzięcia jest integracja gmin w całej Polsce, by przy niewielkim wkładzie każdej z nich stworzyć największą w naszym kraju kampanię promującą wolontariat wśród dzieci i młodzieży, która swym zasięgiem obejmie nawet najmniejsze szkoły w Polsce.

Więcej informacji na : www.fam.org.pl , www.polskafabrykadobra.fam.org.pl oraz FB Fabryki.