Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-02 23:21:19 przez system

Udawał dziennikarza i oszukiwał

Policjanci z komisariatu Tarnów –Centrum, pod nadzorem tarnowskiej prokuratury prowadzą dochodzenie przeciwko 20-letniemu mieszkańcowi Tarnowa, podszywającemu się za dziennikarza znanych rozgłośni radiowych i wyłudzającego z tego tytułu pieniądze od zleceniodawców kampanii reklamowych.

Zatrzymany kilka dni temu mężczyzna usłyszał 7 zarzutów oszustw na kwotę przekraczającą 1600 złotych, ale już dziś wiadomo, że skala przestępstw, jakich się dopuścił, będzie dużo większa. 20-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Podawał się za dziennikarza znanych rozgłośni radiowych RMF MAXXX, Eska, Radio Zet czy RDN Małopolska. Kontaktował się z przedstawicielami różnych firm oferując wykonanie kampanii reklamowych. Za zleconą usługę pobierał opłaty od 90 do 400 złotych, wręczając dowody wpłaty gotówki. Pozostała część kosztów związanych z emisją reklam na radiowych antenach jak zapewniał, miała być pokryta ze środków unijnych.

Jednak jak nietrudno się domyślić, z podjętych zobowiązań nigdy się nie wywiązał, a zebrane pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Na trop oszusta wpadli policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum. Odkryli mechanizm działania i dotarli do przedstawicieli kilku pokrzywdzonych firm. Ustalili, że działający od końca 2013 roku mężczyzna mógł oszukać nawet kilkadziesiąt osób z Tarnowa i okolic.
Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk dowodów wpłaty, za nigdy nie zrealizowane usługi reklamowe.

20-latek usłyszał na razie zarzuty 7 oszustw, na kwotę przekraczającą 1600 złotych, ale czynów na jego koncie z pewnością przybędzie. Już dziś wiadomo, że skala nielegalnego procederu będzie dużo większa.

Prokuratura w Tarnowie do której został doprowadzony, zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

Policjanci, zajmujący się sprawą, zwracają się z prośbą do osób, które miały do czynienia z oszustem i padły jego ofiarami o zgłaszanie się do Komisariat Policji Tarnów-Centrum przy ul. Narutowicza 6 w Tarnowie.