Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-20 15:31:52 przez system

Ukrainiec zwycięzcą 14. PKO Cracovia Maraton

Ukraiński maratończyk zakończył bieg z czasem 2:17,03 - o prawie dwie minuty wyprzedzając Kenijczyka Kiprono Kipchirchira (2:18,56). Na trzecim miejscu znalazł się Anatolij Orzechowski z Ukrainy.

Pierwszym Polakiem, który minął linię mety, był Andrzej Lachowski. Czas 2:25,34 dał mu siódme miejsce.

Przypomnijmy: Fundacja PKO Banku Polskiego – Sponsora Tytularnego imprezy – zachęcał do pomocy 22-letniemu Piotrowi, choremu na mukowiscydozę. Jeśli do akcji włączy się co najmniej 40 osób, wówczas Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 20 tys. zł na operację przeszczepienia płuc. Specjalne kartki z napisem „biegnę dla Piotra" można było odebrać w dniu imprezy od godziny 8.00 w namiocie PKO Banku Polskiego, zlokalizowanym na Rynku Głównym.

19 kwietnia, podczas 14. PKO Cracovia Maraton odbywał się też finał tegorocznej akcji charytatywnej 42 Do Szczęścia. Jej celem jest zebranie 42 tysięcy zł na protezę dla Piotra – studenta z Krakowa, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, który stracił rękę w wypadku. Zbiórka środków finansowych prowadzona była także w internecie. Już trzeci raz finał akcji zorganizowany zostanie w trakcie krakowskiego maratonu. 14. edycję imprezy zamierza ukończyć aż 150 osób z ekipy 42 Do Szczęścia! Wielu z nich po raz pierwszy wystartuje w maratonie. Podczas poprzednich dwóch krakowskich maratonów zebrano środki, które pozwoliły zakupić protezy dla Joanny i Mariusza.

Również 19 kwietnia, podczas 14. PKO Cracovia Maraton, w specjalnym Krwiobusie zaparkowanym na wysokości ul. Brackiej na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się akcja krwiodawstwa. Organizowała ją Fundacja „Kibicujemy Życiu", zrzeszająca honorowych krwiodawców ze środowisk sportowych.