Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-12-12 14:56:46 przez system

Urząd Wojewódzki: to był rok na plus

Wyzwań było wiele. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Dziś po roku możemy powiedzieć, że daliśmy radę. Udało się nam przygotować Światowe Dni Młodzieży. Równolegle wdrażaliśmy nowe, złożone programy rządowe. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że także kolejne zadania będziemy równie dobrze i konsekwentnie realizować.

Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której wojewoda Józef Pilch i wicewojewoda Piotr Ćwik podsumowali wraz ze swoją biało-czerwoną drużyną pierwszy rok pracy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
- Szanowni Państwo, tak jak Pani Premier Beata Szydło przez ostatni rok prowadziła politykę rządu opartą na trzech filarach: Rodzina, Rozwój, Bezpieczeństwo, tak i tu – w Małopolsce – robiliśmy wszystko, aby te projekty realizować w tych trzech najistotniejszych wymiarach – powiedział Józef Pilch.
Wojewoda zaznaczył, że za największy sukces swój i swoich współpracowników uważa Światowe Dni Młodzieży.
- Minęło już kilka miesięcy od tego wspaniałego wydarzenia, jednak wciąż czuję ogromną wdzięczność dla wszystkich, którzy w tych dniach dołożyli starań, aby w Krakowie było bezpiecznie. Dziękuję wszystkim służbom i pracownikom. Zdaliśmy ten egzamin wzorowo! I dziękuję wszystkim Polakom, za to, że dali wyraz tak wielkiej gościnności! – zaznaczył.
Ten rok był ważny także z tego względu, że wojewoda oraz wicewojewodowie bardzo wiele uwagi poświęcili spotkaniom z Małopolanami. Drzwi Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego były szeroko otwarte dla przedstawicieli wszystkich środowisk.
- Dziękuję za wszystkie rozmowy, oznaki wsparcia, ale też za wszystkie konstruktywne uwagi, jakie mi przekazywaliście. Ja i moja drużyna, jesteśmy tutaj właśnie dla Was – podkreślił wojewoda Józef Pilch.
Z kolei wicewojewoda Piotr Ćwik zaakcentował to, że miniony rok był czasem konsekwentnej realizacji programów rządowych. Programów, z których każdy okazywał się ważny, oczekiwany i potrzebny.
- Wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami. Ten rok pokazał nam, że było warto. Chcemy razem pracować na rzecz Małopolski i Polski. Razem realizować działania mieszczące się w trzech priorytetach: Rodzina, Rozwój, Bezpieczeństwo – dodał wicewojewoda.
Pracę swoich wydziałów zaprezentowali dyrektorzy.

[Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem działań, które w tym roku zrealizowaliśmy.

](http://malopolska.uw.gov.pl/doc/Materia%C5%82%20dla%20prasy_v30.pdf)