Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-02-23 21:02:27 przez eb

Urząd Wojewódzki wraca do normalnej pracy

Od 1 marca 2022 roku Małopolski Urząd Wojewódzki wraca do pracy stacjonarnej. Pozwala na to zmniejszająca się liczba zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2 oraz coraz mniejsza liczba pacjentów z COVID-19 w małopolskich szpitalach.

- Widzimy światełko w tunelu. Mamy nadzieję, że powoli będziemy wracać do normalności. Urząd Wojewódzki dostosował się do bieżącej sytuacji epidemicznej. Przeszliśmy na pracę zdalną, przeorganizowaliśmy się. W oparciu o narzędzia komunikacji elektronicznej zapewniona została pełna ciągłość realizacji zadań i ich sprawne wykonywanie. Zgodnie z informacją przekazaną dziś przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, urzędy wracają od 1 marca do bezpośredniej obsługi klientów, gdyż pozwala na to sytuacja epidemiczna – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dotychczas ze względów epidemicznych w większości wydziałów nie prowadziła bezpośredniej obsługi klientów. Kontakt z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie jeszcze w tym tygodniu odbywa się przede wszystkim z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej. Kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych komórek organizacyjnych jest możliwy po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.

Z tych zasad wyłączone są wydziały, w przypadku których konieczne jest osobiste zgłoszenie się do Urzędu (np. ze względu na złożenie odcisków palców lub inne kwestie wynikające ze specyfiki danych postępowań). Chodzi tu głównie o obsługę cudzoziemców, wydawanie paszportów czy zadania wykonywane przez Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Wojewódzką Komisję ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.

Według danych z dziś nowych zakażeń zanotowano w Małopolsce 1019. To spadek o 31% w stosunku do ubiegłej środy. Zajętych łóżek „covidowych” jest w Małopolsce 1105, podczas gdy tydzień temu było ich 1478. Mniej jest też zajętych respiratorów: dziś ich liczba spadła do 98, zaś tydzień temu wynosiła 124.