Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-04 15:23:59 przez system

W niedzielę Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę 9 października ulicami Limanowej przejdzie VIII Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on w ramach ogólnopolskich obchodów Dnia Papieskiego oraz 50. rocznicy koronacji cudownej figury Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Po Mszy św. odbędzie się przemarsz ulicami Limanowej, a od 14.00 rozpocznie się piknik rodzinny w Parku Miejskim.

W Marszu wezmą udział m.in. stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będą się wyróżniać strojami - żółtymi koszulkami Fundacji i chustami. To właśnie w Dniu Papieskim przed kościołami w całej Polsce będzie można wspomóc fundusz stypendialny Fundacji, która od lat nazywana jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. W diecezji tarnowskiej Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia wspiera 52 młode osoby, które otrzymują pomoc w dwóch pakietach: naukowym i socjalnym. - Jest to dla nich znaczące wsparcie, ponieważ stypendyści pochodzą z niezamożnych rodzin i każda pomoc finansowa jest bardzo ważna. Obecnie trwa rekrutacja nowych stypendystów - mówi ks. Tadeusz Michalik, koordynator diecezjalny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W Marszu wezmą udział przede wszystkim całe rodziny - dzieci, młodzież i starsi. - Wyruszymy wspólnie ulicami Limanowej, by dać wyraz naszej wiary, że jesteśmy za życiem, rodziną i wartościami, które przekazał nam Bóg. Wychodzimy nie przeciw komuś, nie protestujemy przeciw jakiejś idei, ale jesteśmy za życiem i rodziną - mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Zdaniem Sylwii Kulig, Diecezjalnej Doradczyni Życia Rodzinnego, Marsz jest dobrą formą dotarcia do ludzi. „Chcemy pokazać, że są rodziny z dwójką, trójką, piątką dzieci, że to jest wartość, że rodzina jest ważna. Marsz to język przekazu, że jesteśmy na tak” - dodaje.

Więcej o Marszu można przeczytać na stronie http://marszdlazycia.net/