Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-17 21:21:55 przez system

W Tarnowie zagrają dla Aleppo

Poprzez udział w tym koncercie możesz pomóc Syryjczykom z Aleppo. W niedzielę 19 lutego w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Wystąpią: Maleo Reggae Rockers, Milo i Przyjaciele. Muzykę świata zagrają artyści z Polski, Jemenu i Grecji. Polska Akcja Humanitarna poprowadzi zbiórkę dla ewakuowanych do obozów uchodźców z Aleppo.

Początek o godz. 17:00.
Cel zbiórki prowadzonej przez PAH podczas koncertu

Polska Akcja Humanitarna pomaga Syryjczykom z Aleppo. Niedawno do 19 obozów wewnętrznych, w których działa PAH, dotarło 2147 osób ewakuowanych z Aleppo.

Pracownicy misji PAH w Syrii dostarczają nowoprzybyłym prawie 43 tysiące litrów wody dziennie. Ciężką sytuację dodatkowo utrudniają niskie temperatury, śnieg i deszcze. Misja Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii prowadzi działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Aleppo i Idlib.

PAH zajmuje się również wywozem nieczystości z toalet. Rozpoczęła także budowę toalet i łazienek dla 500 rodzin (ok. 3500 osób) w obozach przygotowanych specjalnie dla uchodźców z Aleppo przez inne organizacje.

Według raportu UN OCHA (Biuro Narodów Zjednoczonych do spraw Koordynacji Pomocy Humanitarnej) z 23 grudnia, między 15 a 22 grudnia, z Aleppo ewakuowano prawie 54 tysiące ludzi. Polska Akcja Humanitarna jest gotowa na przybycie kolejnych potrzebujących. Szybka reakcja PAH jest możliwa dzięki niezwykłemu zaangażowaniu polskiego społeczeństwa - wpłatom od osób prywatnych i firm oraz licznym zbiórkom pieniędzy organizowanym oddolnie przez grupy przyjaciół, współpracowników, muzyków, naukowców, szkoły, teatry czy lokale gastronomiczne.

W programie koncertu:
• przesłanie Janki Ochojskiej,
• informacja o aktualnej sytuacji w Syrii,
• reportaże filmowe i misja artystów
• w foyer CSM wystawa „Syria: odcięci przez wojnę" - fotografie Macieja Moskwy

Jak jeszcze można pomóc Syryjczykom:
• Poprzez przekazanie darowizny do puszki podczas koncertu
• Przelewem na konto nr 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960, dopisek „Syria"
• Przelewem online na stronie PAH - jako cel wybierz „SOS Syria"
• Dołączając do Klubu PAH SOS i regularnie wspieraj działania PAH w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi - informacje na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej

Dariusz Malejonek i Maleo Reggae Rockers
Maleo Reggae Rockers wracają do korzeni reggae kontynuując misje Boba Marleya w niesieniu światu przesłania miłości, pokoju i wolności poprzez dźwięki i słowa. Muzycy dumnie ogłosili, że udało im się przebić barierę brzmienia, która oddzielała polskie produkcje reggae od tych światowych.

Milo i Przyjaciele - czyli międzynarodowy, etnojazzowy pakt muzyczny. To polska odpowiedź na popularny w świecie zwany „Muzyką Świata". Skupia artystów z Polski, Grecji i Jemenu, którzy na stałe osiedli w Polsce. Łączy kulturę Bałkanów i Bliskiego Wschodu. Ich nagrania zostały uznane jako jedno z Wydarzeń Roku przez tygodnik Polityka.