Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-03-08 14:54:48 przez system

Włamywacze do plebanii w rękach policjantów

Kradzieże z włamaniem udowodnili tarnowscy policjanci trzem mężczyznom - mieszkańcom województwa świętokrzyskiego. W całości odzyskano utracone mienie warte ponad 30 tysięcy złotych, a zatrzymani trafili do aresztu na trzy miesiące.

Sprawcy włamań to trzech mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku od 26-36 lat. Włamali się do budynków plebanii w Ochotnicy Górnej oraz Ciężkowicach. Ich łupem padły przedmioty elektroniczne (tablet, laptop, aparat fotograficzny) oraz gotówka w różnych walutach; polskiej oraz obcej o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani przez świętokrzyskich policjantów w drodze powrotnej do miejsca zamieszkania, a następnie przekazani policjantom Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Przy zatrzymanych zabezpieczono w całości utracone przedmioty oraz gotówkę pochodzące z włamań. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem do dwóch plebanii tj. o przestępstwo zawarte w artykule 279 kk. Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, która po przeprowadzonej analizie materiału dowodowego, skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Tarnowski sąd po ocenie dowodów przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Postępowanie w sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.