Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-19 23:02:04 przez system

Wanna Archimedesa - musical dla dzieci

25 września o godz. 11.00 i 18.00 Centrum Sztuki Mościce zaprasza na musical dla dzieci „Wanna Archimedesa”. To rozśpiewana edukacja na wesoło. Widowisko dla małych i dużych, jakiego jeszcze nie było. Z profesorem Rozumnym wskoczysz do wanny. Popłyniesz Santa Marią, przyciągnie Cię Ciotka Grawitacja, oczarują chińskie cienie i dowiesz się, kto wymyślił koło.

Profesor Rozumny - w tej roli wystąpi znakomity aktor, znany z filmów oraz programów telewizyjnych Krzysztof Tyniec - wprowadza swoich uczniów w fantastyczny świat odkryć i wynalazków. Tylko profesor nie waha się zanurkować w wannie, aby poznać głębiej prawo Archimedesa i stwierdzić, że ciało zanurzone w wannie może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej Santa Marii, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu Ciotki Grawitacji, ulec czarowi chińskich cieni, spotkać z duchami i dowiedzieć się wreszcie, kto wymyślił koło. Szykuje się zabawna lekcja, w jakiej każdy chciałby uczestniczyć.

Wszystko to dzieje się w klasie - laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów niezbędnych do przeprowadzenia wielu eksperymentów i doświadczeń naukowych, gdzie centralne miejsce zajmuje tytułowa wanna Archimedesa. Wiedzę o wynalazkach ludzkości, które miały wpływ na rozwój nauki i cywilizacji znajdziecie w pełnych humoru tekstach poszczególnych piosenek, między innymi: "Nobel rock" - o odkryciu dynamitu i jego konsekwencjach, "Nauka i przypadek"- o odkryciu Newtona i jego słynnym jabłku, „Wiek pary" - o gotującej się wodzie, skaczącej pokrywce i...wynalazku parowozu Szkota - Jamesa Watta.

Profesorowi Rozumnemu towarzyszą:
• Dominika Łakomska - Asystentka, magistra Potakiewicz
• Michalina Brudnowska - Prymuska
• Dorota Osińska - Melepeta
• Dorota Jarema - Ciotka Grawitacja, Czarownica na rakiecie
• Robert Kowalski - Repetent
• Konrad Marszałek - Lizus
• Reżyseria: Krzysztof Jaślar

Polecany przede wszystkim dzieciom w wieku od 6 do 12 lat.

Informacje dla osób indywidualnych:
Centrum Sztuki Mościce
25 września 2015 r. godz. 18.00
Informacje o biletach w kasie CSM: tel.: 14 633 46 04, pn-pt od 10.00 do 20.00

Informacje dla szkół:
Centrum Sztuki Mościce
25 września 2015 r. godz. 11.00
Rezerwacje grupowe: tel.: 14 633 46 22, pn-pt od 9.00 do 15.00

Więcej informacji na stronie: www.csm.tarnow.pl