Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-03 18:51:19 przez system

Warsztaty nie na jedno kopyto

Do Folwarku Toporzysko w najbliższy weekend (6-8 marca) zjadą polscy i zagraniczni eksperci podkuwnictwa. To doskonała okazja, by podczas prowadzonych przez nich warsztatów pogłębić swą wiedzę, dotyczącą specjalistycznej opieki nad koniem

Tematem przewodnim trzydniowych zajęć będzie „Ochwat i nie tylko: rola właściwego rozczyszczania i kucia. Współpraca lekarza weterynarii z podkuwaczem”. Szczegółowo omówiona zostanie m.in. współpraca firemana z podkuwaczem, a podczas zajęć w kuźni uczestnicy wykuwać będą podkowy concave oraz podkowy na kopyta nieprawidłowe.

Wysoką jakość prelekcji oraz praktycznych warsztatów gwarantują znawcy tematu: dr n. wet. Andrzej Bereznowski, lek. wet. Janusz Okoński (obaj są lekarzami weterynarii zawodów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Polskiego Związku Jeździeckiego) oraz przybyły na tę okoliczność prosto z Irlandii mistrz kowalski Sam Brennan d.w.c.f. Irlandczyk jest zwycięzcą w wielu klasach w wykuwaniu podków i podkuwaniu, swą wiedzą dzieli się na co dzień w Irish School of Farriery.

Jak się okazuje, temat podkuwania w polskim środowisku jeździeckim budzi wielkie zainteresowanie. Wszystkie miejsca na warsztaty zostały zarezerwowane, a do Folwarku Toporzysko zjadą się nie tylko podkuwacze, ale także lekarze weterynarii oraz studenci. Wszyscy oni na czas zajęć będą zakwaterowani w słynącym z gościnności oraz komfortowych warunków Folwarku Toporzysko. To jedno z najlepiej przygotowanych miejsc w całej Polsce dla miłośników koni. Przesądza o tym piękne położenie pośród pól i lasów Beskidu Wysokiego, ale przede wszystkim – fantastyczne zaplecze. Ponad 60 koni dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania jeźdźca, dwie stajnie i dwie ujeżdżalnie (zewnętrzna i kryta) gwarantują, że każdy z pobytu w Toporzysku będzie zadowolony.