Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-08-18 19:31:39 przez eb

Weekend w Krakowie

Zaczął się przedostatni weekend sierpnia. W Krakowie będzie można zaszaleć. niezalezienie od wieku, płci i wykształcenia. Muzycznie, sportowo, filmowo...

Co nam oferuje stolica Małopolski? Oto najważniejsze wydarzenia:

XX Memoriał Wagnera
To już XX edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Po raz ósmy w historii, a siódmy raz z rzędu turniej rozgrywany będzie w Krakowie. TAURON Arena Kraków przez trzy dni wypełni się rekordowym kompletem publiczności! W hali oraz Polsacie Sport można będzie oglądać starcia reprezentacji Polski ze Słowenią, Francją i Włochami.

III Nowohuckie Senioralia
W niedzielę, 20 sierpnia, na terenie zielonym przed Nowohuckim Centrum Kultury odbędą się III Nowohuckie Senioralia. W programie liczne atrakcje: stoiska wystawiennicze, warsztaty, degustacje, prelekcje i konkursy z nagrodami. Wydarzenie rozpocznie się wspólnym tańcem – poloneza poprowadzi Balet Dworski Cracovia Danza.

6. edycja BNP Paribas Green Film Festival
Jak będzie wyglądał transport jutra? Czy pacjentka Ziemia może jeszcze zostać uratowana? Jak projektować ubrania, domy, miasta w sposób zrównoważony i bez cierpienia ludzi oraz zwierząt? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukiwane są podczas trwającego festiwalu filmów ekologicznych BNP Paribas Green Film Festival. Wydarzenie zakończy się w niedzielę, 20 sierpnia.

Kino pod Gwiazdami w parku Jordana
Kino Studyjne Paradox i z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zapraszają na Kino pod Gwiazdami. Miejscem projekcji będzie park Jordana (wejście od Domu Harcerza, ul. Władysława Reymonta). Pokazy odbywają się w soboty i niedziele do 3 września. Start o godzinie o 20.30. Wstęp wolny!

Rasm Almashan na „Letniej scenie Radia Kraków”
W niedzielę, 20 sierpnia w ramach Letniej Sceny Radia Kraków wystąpi wyjątkowa artystka Rasm Almashan. Będzie to autorski recital z jej utworami w bardziej akustycznych i kameralnych wersjach.

28. Summer Jazz Festival Kraków
Trwa wielkie, dwumiesięczne święto jazzu, a to wszystko za sprawą Summer Jazz Festival Kraków organizowanego od 28 lat w Krakowie przez Witolda Wnuka. Tego lata polska stolica jazzu będzie sceną dla Marcusa Millera, Jana Garbarka z Trilokiem Gurtu, Michela Camilo, Maciej Obara Quartet, czy kultowego składu Yellowjackets. Wystąpi też czołówka polskiego jazzu, m.in. Włodzimierz Nahorny, Krzesimir Dębski, Michał Urbaniak, Marek Napiórkowski i Dorota Miśkiewicz czy Leszek Możdżer.

Kino pod Gwiazdami w ogrodzie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Kino Studyjne Paradox zapraszają na Kino pod Gwiazdami w ogrodzie przy centrum młodzieży i Kinie Paradox (ul. Krupnicza 38). Pokazy odbywają się od wtorku do soboty (15-19, 22-26, 29-31 sierpnia oraz 1, 2 września). Start o godzinie 20.30. Wstęp wolny!

Sierpień w Krakowskim Forum Kultury
Krakowskie Forum Kultury zamiast w zacnych murach kamienicy Lamellich proponuje w sierpniu spotkania w sali koncertowo-tanecznej pod chmurką (lub gwiazdami) i szereg wędrówek po mieście. Koncerty Promenadowe odbywają się zwyczajowo w Altanie na Plantach na skwerze Zbigniewa Wodeckiego, a spacery z „Krakowem na okrągło” (co czwarta wycieczka gratis!) – dokąd fantazja przewodników zaprowadzi.

Kolorowy świat rękodzieła i rzemiosła artystycznego w sercu Krakowa
Do 20 sierpnia trwa 47. edycja Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej. To wydarzenie kulturalno-handlowe skupiające artystów, rzemieślników, miłośników sztuki, rękodzieła i rzemiosła z różnych krajów. Targi są zarówno okazją do zaprezentowania i zakupu tradycyjnego rzemiosła i wyrobów artystycznych, jak też możliwością udziału w ciekawych wydarzeniach artystycznych.

Podgórskie Letnie Koncerty
Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i sakralnej – m.in. w aranżacjach na chór, głosy solowe, bandurę i skrzypce – oraz arcydzieła muzyki organowej. A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach kościoła pw. św. Józefa przy Rynku Podgórskim. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na tegoroczną edycję Podgórskich Letnich Koncertów, które są organizowane w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Letnie Granie w Dworku Białoprądnickim
Jeśli lato, to tylko w rytmie muzyki, a ta najlepiej brzmi pod gołym niebem! Dlatego Dworek Białoprądnicki organizuje cykl Letnie Granie, w ramach którego co niedzielę można spotykać się na scenie plenerowej, podczas fenomenalnych koncertów. Od muzyki klasycznej, przez tango, jazz, funk i soul, po folkowe brzmienia i elektroniczne eksperymenty – organizatorzy zapraszają do wakacyjnej, muzycznej podróży!

Non-stop zdrowie, czyli sportowe soboty w Arenie Garden
Zapraszamy dzieci i młodzież na cykl bezpłatnych zajęć sportowych pod hasłem: Non-stop zdrowie. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę do końca wakacji, w godz. 11.00–14.00, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Ćwiczymy wspólnie z trenerami AZS AWF Kraków, klubu Forma na lata oraz Smyki z gimnastyki.

Dzieciaki na start! Kolejne zajęcia Aqua Fitness Kids
W sobotę, 19 sierpnia, zapraszamy na drugie z zaplanowanych w te wakacje specjalnych, bezpłatnych zajęć Aqua Fitness Kids dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat, które zostaną zorganizowane w ramach cyklu „Dzieciaki na start!.

Zajęcia sportowe, rekreacyjne i edukacyjne w bronowickich parkach
Parki Radzikowskiego, Tetmajera, Młynówka Królewska oraz plac Omłotowy – to miejsca, gdzie od czerwca do sierpnia odbywają się cykliczne zajęcia sportowe, rekreacyjne i edukacyjne w ramach projektu „Łączymy bronowickie parki”.

Kobiety w biegu – kobiece spotkania #nasportowo
W niedzielę, 20 sierpnia, odbędą się ostatnie z zaplanowanych w te wakacje zajęć sportowych dla kobiet, obejmujących wspólne, biegowe treningi oraz konsultacje ze specjalistami.

Bagry, Kryspinów, Przylasek Rusiecki, a także kopiec Kościuszki, ogród zoologiczny i Ojców – wszędzie tam w sobotę i niedzielę, 19 i 20 sierpnia, dojedziemy specjalnymi liniami sezonowymi i rekreacyjnymi. 

info i foto: Magiczny Kraków