Kategoria: Region
Utworzono: 2020-01-29 19:34:00 przez eb

Weź udział w Europejskim Forum Rolniczym 2020

Rozpoczęła się rejestracja uczestników trzeciej edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Jedno z największych wydarzeń w branży rolno-spożywczej odbędzie się w dniach 20-21 marca 2020 w Centrum G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa. W programie Forum m.in. debata z Januszem Wojciechowskim – Komisarzem ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE nt. wyzwań i priorytetów Wspólnej Polityki Rolnej w nowej perspektywie finansowej.

Europejskie Forum Rolnicze to dwa dni dyskusji i spotkań z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej. Dwie ostatnie edycje Forum zgromadziły blisko 5000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Rejestracja otwarta do 16 marca

Aby wziąć udział w Europejskim Forum Rolniczym należy zarejestrować się przez stronę internetową www.forum-jasionka.pl. Rejestracja przebiega dwuetapowo: w pierwszym etapie uczestnik wypełnia stosowny formularz rejestracji, a następnie potwierdza swoją tożsamość poprzez kliknięcie linku aktywacyjnego, otrzymanego drogą e-mailową. W drugim etapie zgłoszenie jest weryfikowane przez biuro organizatora Forum, a na wcześniej podany adres e-mail zostaje wysłana wiadomość z potwierdzeniem uczestnictwa. Udział w Forum jest bezpłatny. Identyfikatory upoważniające do wejścia będzie można odebrać w rejestracji przed rozpoczęciem Forum. Liczba miejsc jest ograniczona.

Najważniejsze wydarzenia:
W ramach 3. edycji Forum zaplanowano m.in. debaty z udziałem przedstawicieli polskiej i międzynarodowej polityki, obejmujące najważniejsze zagadnienia dot. rolnictwa i produkcji rolno-spożywczej w 2020 roku. Dyskusjom towarzyszyć będą prezentacje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, jej finansowania oraz obniżania kosztów, jak również ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko.

Tematy Forum w 2020 roku:
Europejskie Forum Rolnicze tradycyjnie rozpocznie debata nt. wyzwań i priorytetów Wspólnej Polityki Rolnej z udziałem, m.in. Komisarza ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP oraz przedstawicieli krajów UE.

W agendzie trzeciej edycji wydarzenia nie może zabraknąć dyskusji nt. dostosowania rolnictwa do zmian klimatycznych – jednego z głównych celów stawianych przed nową WPR. W ramach debaty nt. zarządzania zasobami wodnymi w rolnictwie w obliczu zmian klimatycznych międzynarodowe grono ekspertów zaprezentuje m.in. dobre praktyki oraz technologie stosowane w ich krajach, mające na celu efektywne wykorzystanie wód gruntowych, stojących oraz opadowych dla celów rolniczych.

Tematy Europejskiego Forum Rolniczego to również cyfryzacja rolnictwa i obszarów wiejskich, najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie ochrony roślin oraz szanse dla rolnictwa płynące z rosnącego popytu na produkty żywnościowe w krajach spoza UE.

Europejskie Forum Rolnicze 2020 odbędzie się w dn. 20-21 marca 2020 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce/k. Rzeszowa. Organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.