Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-11-22 20:50:24 przez system

Wieliczka: Dom Młodych na pamiątkę mszy papieskiej

Podwielickie Brzegi miały swoje 5 minut podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. To tu właśnie papież Franciszek odprawił mszę dla ok. 2 mln młodych pielgrzymów z całego świata 31 lipca AD 2016 na Campus Misericordiae.

Ale to 5 minut rozciągnęło się w czasie. Wciąż do Brzegów przyjeżdżają autokary z pielgrzymami, pragnącymi zobaczyć to miejsce niezwykłej modlitwy.Np. we wrześniu 2017 spotkało się tu ponad 600 młodych ludzi ze Wspólnoty św. Idziego. Na Campus Misericordiae przyszli z zapalonymi świecami, by modlić się o świat bez przemocy. Kard. Stanisław Dziwisz, który przeprowadził ich przez stojącą tam kopię Bramy Miłosierdzia – takiej samej, przez którą przechodził papież – powiedział, że to była „taka mała powtórka ŚDM”.

Władze gminy Wieliczka postanowiły więc wybudować w Brzegach Dom Młodych – miejsce, gdzie młodzi pielgrzymi będą „u siebie”. Będą tam sale, w których można odpocząć, napić się herbaty, sala wystawowa, w której prezentowane będą filmy i zdjęcia przypominające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, sklepik z pamiątkami. Projekt Domu Młodych jest już gotowy.
Kamień węgielny pod budowę ma zostać wmurowany z początkiem 2018 roku, a inwestycja oddana „pod klucz” już w lipcu tego samego roku.