Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-10-04 21:16:09 przez eb

Wieliczka: starszy pan, bmw i policja

Wieliczka, 30 września 2021, ul. Kościuszki. O godz, 13.47, samochód bmw o holenderskich numerach rejestracyjnych omal nie potrącił na pasach starszego człowieka. Ten, cofając się przed samochodem, upada na chodnik. Na szczęście zaraz wstaje i przechodzi na drugą stronę jezdni. Na przeciwległym pasie stał akurat samochód policyjny, który zawrócił i podjął pościg za bmw. Nie udało się go zatrzymać.

Policja prosi wszystkich, którzy mają jakąkolwiek wiedzę o bmw i jego kierowcy o kontakt. Zachęca też poszkodowanego do złożenia skargi na policję.

Oglądającego film nagrany przez kamerkę z samochodu jadącego z tyłu nachodzą jednak wątpliwości: czy kierowca bmw naprawdę zawinił? Na filmie widać jak starszy człowiek wchodzi na pasy wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Na szczęście w porę się reflektuje, cofa i – upada na chodnik. Kierowca, jeśli zawinił, to głównie tym, że nie zatrzymał się aby zobaczyć co stało się z przewróconym na chodnik człowiekiem. Ale, skupiony na patrzeniu przed siebie mógł przecież wcale tego nie zauważyć.

O braku „komunikacyjnej” wyobraźni starszego pana z Wieliczki świadczy również jego zachowanie po przejściu na drugą stronę ulicy. Zatrzymał się w takim miejscu, że policyjny samochód miał trudności z cofaniem podczas zawracania.

Co sądzicie?

https://www.youtube.com/watch?v=ZTnF2JQl074