Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-11-03 11:49:17 przez DML

Wieliczka. Z maczetą na stację bezynową

22-letni mężczyzna przy użyciu maczety groził pozbawieniem życia klientowi stacji benzynowej. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

30 października w póżnych godzinach nocnych 28-letni mężczyzna po zakupach na stacji benzynowej udał się w kierunku swojego pojazdu. W pewnym momencie z parku wybiegł 22-letni chłopak, który zaczął mu ubliżać, po czym z plecaka wyciągnął maczetę, krzycząc w kierunku 28-latka, że go zabije. Pokrzywdzony uciekł z powrotem na stację, a wbiegając do budynku poprosił ekspedientki aby te zablokowały drzwi, ponieważ boi się o swoje życie. Mężczyzna schował się na zapleczu budynku, a po chwili do stacji wbiegł 22-latek. Na stacji przebywali nieumundurowani funkcjonariusze, którzy widząc całe zdarzenie natychmiast obezwładnili napastnika, zabezpieczając przy nim maczetę oraz butlę z gazem łzawiącym. Dzięki szybkiej reakcji wielickich mundurowych, nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

22-latek został zatrzymany, a po tym jak wytrzeźwiał postawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu. Nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swego postępowania a winą obarczał stan upojenia alkoholowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Info: KPP Wieliczka