Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-02-10 14:44:33 przez system

Wielka gwiazda branży gier w Krakowie

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii gier komputerowych. Projektant takich gier jak Wolfenstein 3D, Doom i Quake. Współzałożyciel id Software. John Romero wystąpi w maju na Digital Dragons w Krakowie.

John Romero – wielokrotnie nagradzany twórca gier komputerowych, projektant i programista. Przyczynił się do powstania 130 gier, z których 107 to produkcje komercyjne, a w tym kultowe: Wolfenstein 3D, DOOM i Quake. Tworzył zarówno gry mobilne, casualowe, MMO, jak i produkcje mid-corowe i tytuły dla hardkorowych graczy. Jest współzałożycielem ośmiu znanych firm deweloperskich, takich jak Software, Gazillion Entertainment, Loot Drop (która obchodziła 5. rocznicę istnienia w 2015 roku) i najnowszej - Romero Games.

Uznawany za topowego światowego projektanta gier - jego produkcje zdobyły ponad 100 nagród. Jako jeden z pierwszych wydawców indie Romero rozpoczął pracę w branży gier w 1979 roku, a następnie w 1981 przeniósł się do Apple II. Absolutny samouk. Romero jest współwłaścicielem Loot Drop i Romero Games i zamieszkuje w Galway w Irlandii.