Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-08-25 20:05:29 przez eb

Wielka Parada Smoków na Wiśle

Zmienił się termin Wielkiego Plenerowego Widowiska na Wiśle. Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią wyjątkowe widowisko organizowane w ramach 20. Wielkiej Parady Smoków będziemy mogli zobaczyć 11 września o godz. 22.00.

Spektakularne widowisko, podczas którego można zobaczyć unoszące się nad rzeką i pływające na barkach wielkie smoki, od lat gromadzi tłumy krakowian i gości. Tegoroczne widowisko odbędzie się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią i będzie miało wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Smoki zawładną Krakowem już po raz dwudziesty. Paradę uatrakcyjniają pokazy laserowe, a także oprawa muzyczna stworzona specjalnie na tę okazję.

– Jubileusz 75 lat Teatru Groteska i 20. Wielką Paradę Smoków mieliśmy hucznie obchodzić w 2020 roku. Nasze plany zniweczyła pandemia koronawirusa. Tegoroczna Parada również nie może odbyć się w kształcie, jaki był znany wszystkim przez ostatnie dwie dekady, ale z ogromną radością zapraszamy na wyczekiwane 20. Wielkie Widowisko na Wiśle, które – tego jesteśmy pewni – zachwyci małych i dużych Smokologów. We wrześniu zobaczycie wyjątkowe i niepowtarzalne widowisko plenerowe. Możemy zdradzić, że w Zakolu Wisły oprócz doskonale znanych wielkogabarytowych, latających i pływających stworów pojawią się również nowe, przygotowane specjalnie na okrągły jubileusz, smoki – informuje Teatr Groteska.

Start widowiska o godz. 22.00. Widzowie mogą przychodzić na Bulwar Czerwieński od godziny 20.00 (wstęp wolny), natomiast na biletowaną trybunę od godziny 21.00. Jak informuje Teatr Groteska pula biletów jest ograniczona, warto więc się pospieszyć i zapewnić sobie miejsca z najlepszym widokiem na widowisko. Bilety dostępne w kasie teatru i na www.groteska.pl. Dodatkowe informacje tutaj.

Z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, zgodnym z aktualnymi obostrzeniami.