Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-09-14 22:57:04 przez system

Wielkie jedzenie w Tarnowie

Bruschetta z kaszanką i jajkiem przepiórczym, żur z kiełbasą lisiecką, schab z suską sechlońską i orzechami – tych i wielu innych małopolskich przysmaków będzie można spróbować podczas 13. edycji Małopolskiego Festiwalu Smaku, który w tym roku odbywa się pod hasłem - Smak Kontrolowany. W najbliższą niedzielę, 17 września na przybyłych będą czekały na tarnowskim rynku pokazy kulinarne najlepszych szefów kuchni, zabawy, konkursy z nagrodami i kino plenerowe.

**

** Smaczne dania według tradycyjnych przepisów przygotują dwaj znani i utalentowani kucharze: Michał Henzel i Rafał Jurkiewicz. Nad całością kulinarnych przygotowań będzie czuwał Adam Chrząstowski - ambasador wydarzenia, jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce oraz Jacek Szklarek - ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu. O dobrą zabawę i zdrową rywalizację na festiwalu zadba blogerka kulinarna – autorka bloga "Ostra na słodko", znana z polskiej edycji MasterChefa Sylwia Ładyga. To ona zaangażuje uczestników do wspólnej zabawy, poprowadzi konkursy kulinarne i pokazy gotowania.

Dla Dzieci organizatorzy przygotowali w specjalnej strefie zabaw gry, w które bawili się ich rodzice, m.in. zagrają w klasy, w gumę, zakręcą hula-hop, porysują po prawdziwej szkolnej, kredowej tablicy i obejrzą kultowe polskie kreskówki. Ok. 19.30 zaplanowano specjalny pokaz plenerowy kultowej polskiej komedii Stanisława Barei pt. "Poszukiwany, poszukiwana".

Kolejne wydarzenia z cyklu Małopolski Festiwal Smaku – Smak Kontrolowany odbędą się

  • 24 września w Krakowie

  • 1 października w Nowym Targu

** Szczegółowy program Małopolskiego Festiwalu Smaku w Tarnowie

**Info:UMWM