Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-03-26 18:21:58 przez system

Wiosenna edycja Targów Pracy AGH

Ponad 100 wystawców zaprezentuje się studentom i absolwentom podczas wiosennej edycji Targów Pracy AGH. Cykliczne wydarzenie odbędzie się 28 marca, tj. w czwartek, w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Targi Pracy, organizowane dwa razy w roku przez Centrum Karier AGH, cieszą się szczególnym zainteresowaniem studentów, absolwentów oraz osób już pracujących i poszukujących nowych wyzwań. Każdorazowo w wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy studentów wszystkich lat studiów z krakowskich uczelni.

Podczas targów swoje oferty pracy, praktyk, staży i wymian zagranicznych zaprezentują najwięksi pracodawcy reprezentujący czołowe branże sektora przemysłowo-gospodarczego. Wśród 115 tegorocznych wystawców pojawią się między innymi takie firmy jak: Arcelor Mittal, Ericsson, Nokia, Comarch, Maspex czy Motorola Solutions. Tak duża liczba wystawców jest wynikiem tego, że pracodawcy niezwykle sobie cenią kandydatów wywodzących się ze środowiska akademickiego AGH. Szeroki przekrój przygotowanych ofert pracy i staży oraz różnorodność wystawców pozwoli odwiedzającym poznać oczekiwania rynku pracy i wymagania stawiane przez pracodawców.

W wielu przypadkach jedna firma zaprezentuje kilka oddziałów i jednocześnie przeprowadzi dla nich akcje rekrutacyjne. Kilkunastu wystawców dodatkowo przedstawi prezentacje swoich przedsiębiorstw i tym samym przybliży specyfikę pracy w danym sektorze. Targi to również okazja do bezpośredniej wymiany informacji na płaszczyźnie pracodawca – student oraz możliwość odbycia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. W programie targów przewidziano również konsultacje dokumentów aplikacyjnych w języku polskim i angielskim prowadzone przez doradców zawodowych Centrum Karier AGH. Dzięki temu, ubiegający się o pracę będą mieli szansę lepiej zaprezentować swoje doświadczenie i umiejętności potencjalnym pracodawcom.

Warto dodać, że 84% absolwentów AGH znalazło pracę w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania dyplomu, a 65 % było zatrudnionych jeszcze przed ukończeniem studiów. Tak wysoki wynik jest również efektem nawiązania relacji z najbardziej pożądanymi pracodawcami na rynku już na etapie studiów. Wiosenna edycja Targów Pracy tradycyjnie odbędzie się w gmachu głównym AGH (budynek A-0, al. A. Mickiewicza 30) w godz. 10:00-16:00. Szczegółowe informacje, listę wystawców oraz harmonogram prezentacji znajdą Państwo na stronie: http://www.targi.agh.edu.pl/edycja-wiosenna/.