Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-04-11 16:28:48 przez system

Wirtualne Muzea Małopolski na sketchfab.com

Sketchfab to strona, na, której publikowane są modele 3D online i działa podobnie do Youtube dla filmów czy Soundcloud dla muzyki. Teraz na profilu Wirtualnych Muzeów Małopolski na stronie sketchfab.com można oglądać modele 3D obiektów z małopolskich muzeów.

Sketchfab.com pełni funkcję przeglądarki pozwalającej wyświetlić modele 3D na większości urządzeń mobilnych bez potrzeby instalowania aplikacji czy wtyczki. Portal ten jest również platformą komunikacji, wymiany doświadczeń i dzielenia się animacjami i modelami 3D.

Na profilu Wirtualnych Muzeów Małopolski w tym serwisie prezentowane są modele według kategorii: Summary(najbardziej popularne), Models (wszystkie udostępnione modele) oraz Folders (podział na foldery według muzeów i tematów). Na platformie istnieje możliwość komentowania, oceniania i przede wszystkim udostępniania modeli na różnych portalach społecznościowych (opcja Share) oraz stronach zewnętrznych (opcja Embed).

WMM to projekt „Wirtualne Muzea Małopolski” to projekt mający na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego Małopolski w formie cyfrowej i udostępnienie go szerokiemu gronu odbiorców w Internecie.