Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-10-04 20:12:00 przez eb

Witaj żaku, poznaj Kraków!

Urząd Miasta w Krakowie za pośrednictwem portalu krakow.pl jest ciekawy dlaczego młodzi ludzie chcą studiować i, przez najbliższe lata mieszkać w Krakowie? Podobno spośród 200 tys, studentów w tym mieście, 80% pochodzi z innych miejsc w Polsce i z zagranicy.

Miasto organizuje konkurs pn. „Witaj żaku, poznaj Kraków!” Trzeba w nim odpowiedzieć ma pytania:
Co Was zachęciło do przyjazdu do Krakowa? Dlaczego właśnie to miasto okazało się bezkonkurencyjne w Waszym indywidualnym rankingu? Co widzicie w nim wyjątkowego? Jakie oczekiwania i nadzieje wiążecie z przeprowadzką pod Wawel?

Odpowiedzi mogą przybrać dowolną formę, ograniczoną jedynie wyobraźnią: proza, wiersz, filmik, zdjęcia z opisem, collage itd.

W konkursie mogą wziąć udział studenci I roku, ale też starsi, którzy z uwagi na pandemię nie mieli jeszcze okazji zadomowić się w Krakowie.

Odpowiedzi trzeba wysłać na adres krakowwformie@um.krakow.pl pomiędzy 11 a 17 października.
Jak czytamy na krakow.pl: *Dla autorów 30 najciekawszych prac przygotowaliśmy nagrodę – wspólne zwiedzanie miasta po specjalnie na tę okazję opracowanej trasie i z licencjonowanym przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się 22 października. W ciągu trzech godzin pokażemy laureatom różne oblicza Krakowa – to oczywiste, to mniej znane i to tajemnicze oraz wiele, wiele miejskich perełek. *