Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-02-20 11:18:00 przez Czas2012

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie z ograniczeniem dostępu

Skutki szaleństwa polityki ekologicznej Unii, którą nasi politycy z głównych partii PiS i PO wraz z ogółem społeczeństwa popiera od lat, odbijają się boleśnie nie tylko na naszych portfelach. Przez spekulacyjne ceny pakietów CO2 (limitów produkcji dwutlenku węgla wymyślonych przez Unię - czytaj TUTAJ) nie tylko ceny wszystkiego dookoła poszybowały w gorę. Horrendalne rachunki za energię oraz narzucone obowiązki limitowania energii, ograniczają już dostęp do bibliotek. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie właśnie poinformowała o ograniczeniach dostępu.

Oto komunikat jaki wystosowało kierownictwo biblioteki:

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że aby zrealizować obowiązek zmniejszenia zużycia energii elektrycznej o 10% nałożony na jednostki sektora finansów publicznych, zmuszeni jesteśmy ograniczyć działalność naszej Biblioteki.

W związku z zaistniałą sytuacją, informujemy, że od 17 lutego br. do 7 kwietnia br., w piątki wypożyczalnie i czytelnie usytuowane w budynku głównym (ul. Rajska 1) naszej Biblioteki będą zamknięte.

Niestety, mimo podjęcia różnych prób oszczędzania energii bez szkody dla użytkowników, odczyty liczników nie pozostawiają nam złudzeń. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zmuszona jest zamknąć czytelnie i wypożyczalnie min. jeden dzień w tygodniu. Po analizach natężenia ruchu czytelników, wybrano dzień w którym ruch ten jest najmniejszy, czyli piątek.

Terminy zwrotu dokumentów przypadające na te daty zostają wydłużone, o czym zostaną Państwo poinformowani mailowo.

Będziemy monitorować sytuację i w zależności od poczynionych postępów zmniejszać lub zwiększać ograniczenia.

Za utrudnienia przepraszamy