Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-28 12:06:51 przez system

Wojna banków z firmami pozabankowymi w Bochni

Ich klienci skorzystają?

W Bochni swoje oddziały posiada kilka banków i firm pozabankowych, w tym popularne SKOKi. Swoimi ofertami próbują zwabić nowych klientów, którzy z kolei szukają jak najlepszych ofert kredytów i pożyczek. Czy ich konkurencja wpłynie korzystnie na propozycje pożyczek dla mieszkańców Bochni?

Wolny rynek lepszy od monopolu Monopolista może sobie ustalić własne, wygórowane warunki, gdyż i tak klienci będą zmuszeni do korzystania z jedynych dostępnych ofert. Z kolei reguły gry w wolnym rynku są proste: jeżeli chce się zatrzymać klienta (a więc źródło swych dochodów), trzeba dysponować lepszą ofertą (i/lub reklamą) od pozostałych graczy. Bank czy firma pożyczkowa, mająca niekorzystne warunki dotyczące udzielania kredytów i pożyczek nie będzie miała racji bytu. Konkurencja o klienta powoduje obniżenie cen oferowanych dóbr i prawo to dotyczy nie tylko sektoru finansów, a całej gospodarki w ogóle. Mieszkańcy Bochni mają ten atut, że nie są skazani na jeden bank czy firmę pozabankową. Poza tym, w XXI wieku, powszechnie dostępny jest Internet, który często jest nieocenionym doradcą.

Pożyczki online – łatwo, szybko i przyjemnie

Dostęp i powszechność sieci internetowej przyciągnął również banki i ich pozabankowe odpowiedniki. Zwłaszcza te drugie oferują szereg ofert online. Możemy zatem bez wychodzenia z domu uzyskać pożyczkę, na której tak bardzo nam zależy. A te różnią się w poszczególnych bankach i firmach pozabankowych, przede wszystkim wysokością oprocentowania. I właśnie na tym polu wyraźnie wygrywają firmy pozabankowe, które nie dość, że nie muszą sprawdzać zdolności kredytowej, to są w stanie zaoferować oprocentowanie na poziomie... 0%! Można je łatwo znaleźć i porównać ze sobą. Może nam do tego posłużyć na przykład ranking pożyczek na Sowafinansowa.pl.

Oprocentowanie 0% – jak to możliwe?

Aby dostać chwilówkę z zerowym oprocentowaniem, należy spełnić następujące warunki: dokonać jej spłaty w wyznaczonym terminie (zazwyczaj 30 dni) i pobierać pożyczkę po raz pierwszy. Firmy lepiej traktują ludzi z przysłowiowej „ulicy”, niż stałych klientów, gdyż kolejne „zapomogi” obarczone są już odpowiednimi odsetkami. Na tym właśnie zarabiają – klient, który zdobył ich zaufanie, często wraca do swojej firmy nie mając żadnych obaw i wątpliwości. Oczywiście, jeżeli potrzebujemy zaciągnąć po raz kolejny pożyczkę, możemy skorzystać z usług konkurencji, żeby mieć po raz kolejny oprocentowanie na poziomie 0%. Mamy w końcu wolny rynek.

Banki vs firmy pozabankowe w Bochni – które z nich wygrywa?

Wszystko zależy od potrzeb klienta. Jeżeli potrzebujemy szybkiego, ale stosunkowo niedużego zastrzyku gotówki, najlepiej skorzystać z firm pozabankowych. Natomiast gdy kwota pożyczki ma być wyższa i wzięta na dłuższy okres czasu, warto porównać szczególnie dokładnie warunki ofert zarówno banków, jak i chwilówek. Nieoceniony w tej kwestii wydaje się Internet. Okazuje się bowiem, iż niektóre firmy pozabankowe są w stanie rozbić nasz dług na raty (np. pożyczki online na raty na Sowafinansowa.pl ). Najważniejsze jest dobro klienta, a wzajemna rywalizacja nie tylko poszczególnych banków, ale i innych podmiotów świadczących podobne usługi przyczynia się (przynajmniej w teorii) do proponowanych coraz to atrakcyjniejszych ofert pożyczek.