Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-28 13:18:50 przez system

Wolontariusze ŚDM pomogli wybudować dom

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży zaangażowali się w projekt budowy nowego domu dla trzypokoleniowej rodziny z podkrakowskiego Grajowa. W czasie akcji wolontariackiej, która odbyła się w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży, przez plac budowy przewinęło się 73 młodych ludzi z 22 krajów położonych na 5 kontynentach. Projekt prowadzi Fundacja Habitat for Humanity Poland – 22 lipca w obecności wolontariuszy przedstawiciele Fundacji uroczyście wręczyli rodzinie klucze do nowego domu.

Pomysł włączenia wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w projekt budowlany prowadzony przez Fundację Habitat for Humanity Poland narodził się w listopadzie zeszłego roku. Fundacja zaprosiła wtedy do współpracy Komitet Organizacyjny ŚDM.

- Jako Habitat for Humanity Poland często szukamy innych organizacji, które mogłyby pomóc w rekrutacji wolontariuszy do naszych projektów. Kiedy usłyszeliśmy o Światowych Dniach Młodzieży, zwróciliśmy się do Komitetu Organizacyjnego i okazało się, że mamy zbieżne cele: Komitet chciał dać wolontariuszom okazję do wyrażenia miłości bliźniego w czynie, podczas gdy Habitat chciał pomóc rodzinie, która mieszka niedaleko Krakowa i jest w drastycznej potrzebie mieszkaniowej. Pomysł okazał się trafiony – mówi Adam Król, kierownik ds. rozwoju Habitat for Humanity Poland.