Kategoria: Region
Utworzono: 2020-01-30 18:39:40 przez eb

„World Press Photo 2019” w Nowej Hucie

Najlepsze fotografie prasowe już po raz trzeci będzie można zobaczyć w Nowohuckim Centrum Kultury. Na wystawie „World Press Photo 2019” zostaną pokazane ujęcia nagrodzone w konkursie organizowanym przez Fundację World Press Photo.

Grand Prix 62. edycji konkursu, a zarazem pierwsze miejsce w kategorii „Spot News”, zdobył amerykański fotoreporter John Moore, który zwycięski kadr uchwycił w Teksasie, podczas akcji służb granicznych 12 czerwca 2018 r. Moore sfotografował płaczącą dwulatkę podczas przeszukania jej matki, Yanelli Sanchez, imigrantki z Hondurasu, przez służby. Tydzień później administracja Donalda Trumpa zrezygnowała z kontrowersyjnego rozdzielania dzieci i rodziców na amerykańsko-meksykańskiej granicy.

Warto dodać, że na 62. edycję konkursu napłynęło 78 tysięcy zdjęć nadesłanych przez ponad 4,5 tysiąca fotografów ze 129 krajów.

Wystawę można oglądać w NCK od 7 lutego do 1 marca, w godz. 11.00-19.00.

Foto: John Moore
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.