Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-02 22:15:33 przez system

Wpadł po 17 latach ukrywania się

Poszukiwany przez 17 lat listem gończym oszust spod Radomia został zatrzymany przez krakowskich policjantów.

Dzięki ścisłej współpracy i stałej wymianie informacji pomiędzy krakowskimi policjantami a funkcjonariuszami z Płońska ( woj. mazowieckie ) zatrzymano oszusta, który przez 17 lat był poszukiwany listem gończym.

61-letni obecnie mężczyzna, mieszkaniec woj. mazowieckiego poszukiwany był celem osadzenia w tymczasowym areszcie od 1997 r. Człowiek ten przez lata ciągle zmieniał miejsca zamieszkania , umykając sprawiedliwości.

W pewnym jednak momencie, informacje uzyskane przez policjantów zaczęły się potwierdzać, że trop prowadzi do Krakowa. Tutaj jednakże też poszukiwany ciągle znikał jak kamfora, zmieniając swoje lokum. Krakowscy śledczy jednakże cały czas weryfikując informacje dotyczące jego pobytu zbliżali się do momentu nieuniknionego zatrzymania.

W środę 25 lutego około godz. 14, funkcjonariusze z V komisariatu Policji w Krakowie weszli do jednego z budynków przy ul. Kazimierza Wielkiego. To tu, według ich danych od niedawna miał ukrywać się poszukiwany. I rzeczywiście, w tymczasowym lokum na strychu budynku funkcjonariusze zastali całkowicie zaskoczonego dekonspiracją mężczyznę. Zgodnie z właściwością poszukiwany został osadzony w areszcie tymczasowym w Krakowie i będzie przekazywany do dyspozycji Sądu Rejonowego w Kielcach, który go poszukiwał.