Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-02-23 18:33:42 przez system

Wpadła amatorka wózków sklepowych

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży wózków sklepowych na terenie Brzeska. Straty oszacowano na kwotę ponad 18 tys. złotych.

W sprawę zamieszana jest 37-letnia kobieta. Pierwszej kradzieży dokonała w styczniu ubiegłego roku. Sprzed jednego z brzeskich sklepów skradła dwa wózki sklepowe. Czując się bezkarnie, co jakiś czas kradła kolejne dwa wózki, tym razem z dwóch różnych sklepów, by nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Tak z kradzieży uczyniła sobie stałe źródło dochodu. W ciągu roku skradła aż 62 wózki. Nabyte w drodze przestępstwa rzeczy sprzedała osobom zbierającym złom lub w punkcie skupu złomu. Straty wyceniono na ponad 18 tys. złotych. W trzech przypadkach przy kradzieżach towarzyszył jej 42-letni wspólnik. On i kobieta usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje w dalszym ciągu mają możliwość zbycia skradzionego mienia. Aby walczyć z tego typu procederem policjanci systematycznie dokonują kontroli punktów skupu złomu, zwłaszcza pod kątem ujawnienia skradzionych rzeczy.

Właściciele takich punktów powinni w szczególności pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności m.in. o tym, aby spisać dane osobowe swoich klientów. To niejednokrotnie pomaga w zidentyfikowaniu złodzieja.