Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-16 15:08:44 przez system

Wybory 26 IV, miasto pozywa drukarnię

Wojewoda małopolski podpisał już rozporządzenie, dotyczące przeprowadzenia powtórnych wyborów w III okręgu w Tarnowie. W wyborcze szranki staną te same komitety i ci sami kandydaci co podczas wyborów jesienią.

Mieszkańcy Starówki, Pisakówki, Klikowej i Krzyża pójdą do urn 26 kwietnia. Dwa tygodnie później odbędzie się I tura wyborów prezydenckich.

W wyborcze szranki podczas powtórki staną te same komitety i ci sami kandydaci co podczas wyborów jesienią. Nie można zgłaszać ani nowych komitetów, ani nowych kandydatów. Można za to zrezygnować. Jeśli ktoś uzna, że nie chce startować w powtórce, może poprosić o wykreślenie z list.

W III okręgu mieszka ponad 20 tys. uprawnionych. Powtórka jest konieczna, gdyż podczas listopadowych wyborów na liście KW Tarnowianie zabrakło nazwiska jednego z kandydatów.

Do sądu tymczasem trafił pozew przeciwko drukarni z Częstochowy, która drukowała tarnowskie karty do głosowania podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

Miasto domaga się ponad 13 tys. zł w związku z wadliwie wykonaną usługą. Przypomnijmy, że na karcie do głosowania brakowało nazwiska jednego z kandydatów. Spowodowało to konieczność powtórzenia wyborów.