Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-08-01 20:07:27 przez system

Wygraj weekend w Krakowie

Z uroczystą kolacją i przewodnikiem!

Do 1 października potrwa konkurs, w którym będzie można wybrać najciekawsze i najsmaczniejsze potrawy przygotowane przez krakowskich szefów kuchni w związku z akcją Krakowskie Menu Stołeczne, realizowaną w ramach projektu „Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej Kraków 2019”.

Szefowie kuchni restauracji, które biorą udział w akcji, starają się pokazać na talerzu dziedzictwo kulinarne miasta, czy to poprzez wykorzystanie świetnej jakości lokalnych produktów, czy sięgając po historyczne przepisy. Krakowskie Menu Stołeczne zagościło w 21 krakowskich restauracjach: Art, Albertina, Baroque, Biała Róża, Copernicus, Enoteka Pergamin, Filipa 18, Fiorentina, Four w Hotelu Grand Ascot, Grand Signature w Grand Hotelu, Hotel Rubinstein, Kogel Mogel, Miodova, Piano Rouge, Pod Aniołami – Muzeum Smaku, Pod Nosem, Stara Zajezdnia by DeSilva, Szara Gęś, Trezo, Wesele i Wierzynek.

Teraz czas, by goście restauracji ocenili pomysły krakowskich szefów kuchni. Na stronie www.krakowskiemenu.interia.pl od 1 sierpnia do 1 października potrwa specjalny konkurs. Zadaniem uczestników jest uzasadnienie, które z przygotowanych menu jest najciekawsze. Laureatów wyłoni komisja konkursowa w postaci przedstawicieli Interii oraz Urzędu Miasta Krakowa – fundatora nagród.
Nagrodą główną dla uczestników konkursu jest weekend dla dwóch osób w Krakowie, wraz z uroczystą kolacją oraz wycieczką z przewodnikiem. Laureat drugiego miejsca zostanie zaproszony z osobą towarzyszącą na kolację oraz wycieczkę. Kolejne nagrody to trzy zaproszenia na kolacje w renomowanych krakowskich restauracjach oraz trzy zaproszenia na wycieczki z przewodnikiem.