Kategoria: Region
Utworzono: 2019-08-01 20:07:27 przez system

Wygraj weekend w Krakowie

Z uroczystą kolacją i przewodnikiem!

Do 1 października potrwa konkurs, w którym będzie można wybrać najciekawsze i najsmaczniejsze potrawy przygotowane przez krakowskich szefów kuchni w związku z akcją Krakowskie Menu Stołeczne, realizowaną w ramach projektu „Europejska Stolica Kultury Gastronomicznej Kraków 2019”.

Szefowie kuchni restauracji, które biorą udział w akcji, starają się pokazać na talerzu dziedzictwo kulinarne miasta, czy to poprzez wykorzystanie świetnej jakości lokalnych produktów, czy sięgając po historyczne przepisy. Krakowskie Menu Stołeczne zagościło w 21 krakowskich restauracjach: Art, Albertina, Baroque, Biała Róża, Copernicus, Enoteka Pergamin, Filipa 18, Fiorentina, Four w Hotelu Grand Ascot, Grand Signature w Grand Hotelu, Hotel Rubinstein, Kogel Mogel, Miodova, Piano Rouge, Pod Aniołami – Muzeum Smaku, Pod Nosem, Stara Zajezdnia by DeSilva, Szara Gęś, Trezo, Wesele i Wierzynek.

Teraz czas, by goście restauracji ocenili pomysły krakowskich szefów kuchni. Na stronie www.krakowskiemenu.interia.pl od 1 sierpnia do 1 października potrwa specjalny konkurs. Zadaniem uczestników jest uzasadnienie, które z przygotowanych menu jest najciekawsze. Laureatów wyłoni komisja konkursowa w postaci przedstawicieli Interii oraz Urzędu Miasta Krakowa – fundatora nagród.
Nagrodą główną dla uczestników konkursu jest weekend dla dwóch osób w Krakowie, wraz z uroczystą kolacją oraz wycieczką z przewodnikiem. Laureat drugiego miejsca zostanie zaproszony z osobą towarzyszącą na kolację oraz wycieczkę. Kolejne nagrody to trzy zaproszenia na kolacje w renomowanych krakowskich restauracjach oraz trzy zaproszenia na wycieczki z przewodnikiem.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.