Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-24 14:30:39 przez system

Wymuszali haracze w krakowskich klubach nocnych

Policjanci kryminalni krakowskiej komendy miejskiej wraz ze swoimi kolegami z wydziału dochodzeniowo-śledczego rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. Przestępcy w zamian za ochronę wymuszali haracze od właścicieli krakowskich klubów nocnych. Do sprawy zatrzymanych zostało 6 osób.

Proceder wymuszania pieniędzy w zamian za bandycką ochronę w klubach nocnych rozgrywał się od kilku miesięcy. Systematyczne naloty grupy pseudokibiców szybko przerodziły się w próby wyciągania haraczy. Zastraszeni i zmęczeni tym faktem właściciele zgłosili sprawę na policję.

Informacja trafiła do wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Krakowie, gdzie policjanci operacyjni wraz ze swoimi kolegami z wydziału dochodzeniowo-śledczego natychmiast podjęli stosowne kroki prawne. Bandycka grupa mężczyzn została wzięta pod lupę. Już po kilkunastu dniach obserwacji i działań operacyjnych udało się zgromadzić odpowiedni materiał dowodowy.

Starannie dopracowana operacja zaowocowała rozbiciem i zatrzymaniem sześcioosobowej grupy przestępczej. Zatrzymani to mężczyźni, pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich w wieku od 29 do 48 lat.

Prokurator prowadzący sprawę zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze: dozory, zakaz opuszczania kraju oraz wysokie poręczenia majątkowe. Finalnie zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.