Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-13 15:05:25 przez system

Wyprzedzał „na trzeciego”, bo… spieszył się do szkoły

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, patrolujący teren Okocimia, stali się naocznymi świadkami brawurowych wyczynów kierowcy VW golfa. Młody mężczyzna, jadąc od strony Uszwi, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu, nie zważając na podwójną linię ciągłą, rozdzielającą pasy ruchu.

Dodatkowo fragment drogi, gdzie doszło do wykroczenia, oznaczony jest znakiem ostrzegawczym „Niebezpieczny zakręt w prawo”. Policjanci, którzy jechali od strony Brzeska, zmuszeni byli gwałtownie hamować, aby uniknąć czołowego zderzenia.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego mundurowi niezwłocznie zatrzymali kierowcę golfa. Jak się okazało był to bardzo młody, 18-letni kierowca, który prawo jazdy posiada dopiero od 8 miesięcy. W trakcie czynności okazało się, że młody człowiek ma na koncie już inne drogowe wybryki, m.in. we wrześniu spowodował kolizję drogową, za co otrzymał wówczas pięciusetzłotowy mandat. Swe poranne zachowanie 9 listopada młody mieszkaniec gminy Gnojnik tłumaczył dużym pośpiechem do szkoły…

Konsekwencje łamania prawa kierujący poniósł bardzo szybko. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i przygotowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Brzesku. Dużą dolegliwością dla nieodpowiedzialnego kierowcy będzie z pewnością zakaz prowadzenia pojazdów w najbliższym czasie.