Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-10 13:11:05 przez system

XV Turniej Halowej Piłki Nożnej KSM DT

Blisko 200 młodych osób zjechało się w sobotę, 7 marca, do Gromnika i Ciężkowic, by uczestniczyć w XV Turnieju Halowej Piłki Nożnej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Pierwszy gwizdek wybrzmiał już około godziny 9.00. Do zmagań w tym roku zgłosiło się 14 drużyn z całej diecezji. W czterech grupach oddziały rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym”, po wyjściu z grup – systemem pucharowym. Emocje momentami sięgały zenitu – wyrównany poziom gry spowodował, że mecze musiały kończyć się dogrywką, a nawet rzutami karnymi.

Spośród osób na trybunach najbardziej wyróżniali się kibice z Pogórskiej Woli. Za grę fair play, zarówno na boisku, jak i na trybunach, został nagrodzony oddział z Tuchowa – św. Jakuba. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Starzyk z Gromnika, a bramkarzem Jan Maślanka z Pustkowa-Osiedla. Po 6-godzinnych zmaganiach za zajęcie III miejsca swoje trofeum odebrał oddział z Ciężkowic, miejsce II przypadło zespołowi z Gromnika, a zwycięzcą XV Turnieju Halowej Piłki Nożnej została drużyna z Pustkowa-Osiedla.