Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-14 17:52:26 przez system

XVII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Już po raz 17. w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego (MDDK) będzie można zwiedzić intrygujące, często niedostępne na co dzień małopolskie zabytki, o których opowiedzą przewodnicy - eksperci i pasjonaci. Podczas dwóch weekendów (16–17 i 23–24 maja) zaprezentowane zostanie 10 zabytków, zlokalizowanych na 4 trasach zwiedzania.

Tegoroczna edycja MDDK odbędzie się pod hasłem „Był sobie czas”. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne.

Tematem tegorocznej edycji wydarzenia będzie czas – jedna z uniwersalnych kategorii miary otaczającego nas świata. W każdym ze zwiedzanych miejsc uczestnicy zastanowią się nad różnymi rodzajami czasu: słonecznym, astronomicznym, kalendarzowym, mierzonymi za pomocą gnomonów, zegarów, kalendarzy itd. oraz czasem historycznym - zatrzymanym w prezentowanych zabytkach.

Podczas dwóch weekendów (16–17 i 23–24 maja) zaprezentowanych zostanie 10 zabytków, zlokalizowanych na 4 trasach zwiedzania: dwóch krakowskich (obydwa weekendy), zachodniej (16–17 maja) i północnej (23–24 maja). W programie XVII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, oprócz zwiedzania, znajdą się warsztaty, koncerty, spacery, wycieczki, wystawy. Część atrakcji została przygotowana z myślą o najmłodszych.

Już po raz czwarty wydarzeniu towarzyszyć będzie bezpłatna publikacja – Był sobie czas -autorstwa Katarzyny Kobylarczyk, dziennikarki i reportażystki. Książkę będzie można otrzymać wraz z pamiątkową pieczątką w punktach informacyjnych przy wszystkich obiektach tegorocznych Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnictwo w niektórych punktach programu będzie wymagało wcześniejszej rezerwacji miejsc.
Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to projekt, który powstał z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, realizuje go Małopolski Instytut Kultury. Plakat i szczegółowy plan wydarzeń w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego w załączniku.

Szczegółowe informacje na stronie: www.dnidziedzictwa.pl