Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-22 17:46:52 przez system

Z nożem i siekierą na żonę i policjantów

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o domowej awanturze w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Telefonująca kobieta prosiła o pomoc. Oświadczyła, że jej pijany mąż rzucił w kierunku jej oraz jej syna siekierą i kazał wynosić się im z domu.

Na miejsce udał się patrol, który zastał kobietę oraz jej syna na drodze przed domem. Oboje byli bardzo wystraszeni. Kobieta oświadczyła, że uciekła z domu z synem, bo obawiała się o własne życie. Policjanci weszli na teren posesji. Zastali tam mężczyznę , który kierował się w ich stronę trzymając w ręce nóż, grożąc im, że ich zabije.

Mężczyzna zaczął się oddalać, cały czas zmuszając policjantów do zachowania dystansu poprzez ciągłe wymachiwanie nożem w ich kierunku. Mężczyzna ubliżał funkcjonariuszom, nie reagował na wydawane polecenia. Na miejsce zdarzenia skierowano dodatkowe siły Policji. W trakcie przeskakiwania przez ogrodzenie przez uciekającego mężczyznę policjanci wykorzystali sytuację i obezwładnili awanturnika.