Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-12-24 10:24:19 przez system

Z nożem w ręku napadła na listonoszkę

Policjanci z Brzeska zatrzymali kobietę, która brutalnie zaatakowała listonoszkę, żądając od niej pieniędzy. Agresorka z furią biła swoją ofiarę po głowie metalową rurką i groziła jej nożem.

Do zdarzenia doszło we wtorek 20 grudnia ok. godz. 11.30 w Lewniowej. Pracownica Poczty Polskiej tego dnia roznosiła przekazy pieniężne i inną korespondencję. Wychodząc z jednej z posesji i zbliżając się do swojego samochodu została niespodziewanie zaatakowana. Poczuła silne uderzenie metalową rurką w głowę. Napastniczka jeszcze dwukrotnie z furią uderzyła kobietę i zażądała wydania pieniędzy. Groziła jej użyciem noża, jeżeli ich nie wyda.

Listonoszka zaczęła się bronić i wzywać pomocy. W pobliżu pojawiła się właścicielka sąsiedniej posesji, zaniepokojona krzykami. Sprawczyni widząc stanowczy opór pracownicy poczty oraz reakcję sąsiadki uciekła do domu, po czym wsiadła do samochodu i odjechała. Poszkodowana powiadomiła o całym zajściu swojego przełożonego, a następnie Policję.

Dyżurny odbierający zgłoszenie od razu na miejsce wysłał patrol, a komunikat o sprawczyni i pojeździe, którym się poruszam przekazał wszystkim służbom będącym w pobliżu. Ok. godz. 13 w Uszwi policjanci spostrzegli poszukiwany pojazd i zatrzymali go. Samochodem kierowała 32-latka, nie stawiała oporu, wiedziała w jakiej sprawie zatrzymali ją funkcjonariusze.

Poszkodowana listonoszka z obrażeniami głowy trafiła do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc. Dzięki swojej zdecydowanej postawie nie utraciła żadnych pieniędzy.

Zatrzymana 32-latka trafiła do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuściła grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. O tym czy taki środek zostanie zastosowany zadecyduje dzisiaj sąd.