Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-09-20 15:09:39 przez Czas2012

Zachowaj dystans! Dynie w AGH

AGH w Krakowie przygotowuje się do nowego semestru i przypomina swoim studentom i pracownikom o wymogach sanitarnych obowiązujących w uczelni. W związku z tym w kilku miejscach kampusu Akademii pojawiły się jesienne instalacje. Ustawione w odpowiednich odległościach od siebie dynie mają przypominać o zachowaniu dystansu społecznego 1,5 m na terenie AGH.

„Razem, a jednak osobno. Keep a safe distance” to nazywa instalacji autorstwa Ewy Czekaj-Kamińskiej – architektki krajobrazu z Działu Obsługi Uczelni AGH. Kompozycje złożone z kilkunastu dyń znalazły się w pobliżu wejścia głównego uczelni, jednego z wydziałów oraz sławnej lokomotywy; mają przypominać o utrzymaniu dystansu między studentami, którzy już niebawem rozpoczną swą przygodę z Akademią Górniczo-Hutniczą.

Uczelnia będzie również informować o wymogach sanitarnych na specjalnych tablicach, które pojawią się przy wejściach do budynków. W obiektach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego 1,5 m, dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku, a także zakaz przebywania na terenie uczelni osób z objawami chorobowymi, bez względu na ich charakter. Zalecana jest także komunikacja elektroniczna, aby uniknąć bezpośrednich kontaktów.

DML
Info: Biuro Prasowe AGH