Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-07 20:03:51 przez system

Zaczynają się juvenalia

W piątek 8 maja przez Kraków przejdzie kolorowy korowód juwenaliowy! Jak co roku, na zakończenie przemarszu prezydent Jacek Majchrowski symbolicznie przekaże studentom władzę w Krakowie. Uroczystość wręczenia kluczy do bram Miasta rozpocznie się punktualnie o godz. 12.00 na Rynku Głównym. Klucze odbierze Magdalena Kędra, wybrana przez studentów Najmilszą Studentką Krakowa.

Tradycyjny korowód to jednak dopiero początek piątkowych atrakcji juwenaliowych. O godz. 20.00 na scenie plenerowej przed Klubem Żaczek (al. 3 Maja 5) wystąpią: Krzysztof Zalewski, Pablopavo i Ludziki oraz Brodka.

W sobotę 9 maja studentów czekają prawdziwie rockowe juwenalia. Na koncercie plenerowym o godz. 19.00, również przed Klubem Żaczek, zagrają: Sasha Boole, Lao Che i Strachy Na Lachy. Dla amatorów dobrej zabawy w wydaniu kabaretowym, organizatorzy juwenaliów zaplanowali „Juwenaliową Noc Kabaretową", czyli stand-up bez cenzury w klubie Studio (ul. Budryka 4). Zaprezentują się: Kacpert Ruciński oraz Abelard Giza.

Zwieńczeniem juwenaliów będzie wielki koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę 10 maja o godz. 19.00 na scenie plenerowej przed Klubem Żaczek. Wystąpią: Empire of a Dancing Bear, Cheap Tobacco, Muchy oraz Happysad.