Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-10 15:15:28 przez system

Zagraj w tenisa na tarnowskim Rynku

Na tarnowskim Rynku będzie można zagrać w… tenisa. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet” promującej tę dyscyplinę sportową wśród najmłodszych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia. Początek o godz. 10.00.

Program „Dzieciaki do Rakiet” skierowany jest zarówno do osób początkujących, jak i tych, którzy pierwsze kroki na korcie mają już za sobą. Podczas akcji na tarnowskim Rynku powstaną specjalnie przygotowane place, na których doświadczeni trenerzy i animatorzy zademonstrują podstawowe techniki gry.

  • – Tenis w Polsce ma piękne tradycje. I choć jako Polski Związek Tenisowy kończymy w tym roku 95 lat, to koncentrujemy się przede wszystkim na docieraniu do coraz młodszych kandydatów na tenisistów. Stąd właśnie zrodziła się idea akcji „Dzieciaki do Rakiet”. Być może większość z tych dzieci, które zetkną się w jej trakcie z tenisem, nie zostanie Radwańskimi czy Janowiczami, ale jeżeli choć część z nich odkryje przyjemność wynikającą z biegania po korcie, to i tak osiągniemy swój cel* - wyjaśnia Jacek Muzolf, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Organizatorem akcji jest m.in. Polski Związek Tenisowy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Zapisy na wydarzenie prowadzone są na stronie www.dzieciakidorakiet.pl. Zgłosić swój udział będzie można także w dniu imprezy.