Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-22 15:41:27 przez system

Zamkną most w Nowym Brzesku

W związku z powstałymi uszkodzeniami na moście zlokalizowanym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 775 w Nowy Brzesku, Rejon Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach zawiadamia, że planuje wykonać roboty naprawcze na obiekcie w celu utrzymania możliwości poruszenia się po nim pojazdów o nośności do 3,5 tony.

Mając na uwadze ważność obiektu dla lokalnej społeczności, w szczególności mieszkańców oraz rolników zbierających płody rolne, tut. Rejon tymczasowo zabezpieczył uszkodzenia i przesunął termin naprawy mostu na okres jesienny po zakończeniu prac polowych. Planowany termin wykonywania robót od 12 listopada do 15 grudnia 2015 r.

Z uwagi na parametry obiektu (1 pas ruchu o szerokości 3,0 m) oraz rodzaj i miejsce uszkodzeń, nie ma możliwości utrzymania ciągłości ruchu na czas wykonywania robót budowlanych. Wobec powyższego konieczne jest zamknięcie obiektu i wyznaczenie objazdów przez Niepołomice, Pobiednik, Wawrzeńczyce, Nowe Brzesko dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony na okres 12 listopada – 15 grudnia 2015 r.