Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-30 20:29:55 przez system

Zarzuty dla 48-latka, który… podpalił swoją żonę

48-letni mężczyzna, który w nocy z 27/28 sierpnia oblał swoją żonę substancją łatwopalną i podpalił, usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w Wolbromiu około północy z 27/28 sierpnia. Dyżurny Policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z domów jednorodzinnych w Wolbromiu nietrzeźwy 48-letni mężczyzna oblał żonę substancją łatwopalną i podpalił. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, służby medyczne oraz strażaków.

O sytuacji kobieta poinformowała, dzwoniąc na numer alarmowy 112, zaraz po tym jak udało się jej i trójce dzieci wydostać z płonącego budynku. W chwili zdarzenia w budynku, oprócz 37-latki i jej męża, przebywały małoletnie dzieci: dwie dziewczynki w wieku 4 i 14 lat oraz 17-letni chłopiec.

Kobieta została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do krakowskiego szpitala im. Ludwika Rydygiera. Z kolei 4-latka, karetką pogotowia, została przewieziona do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Krakowie. Dwoje starszych dzieci nie ucierpiało w tym pożarze. Obecnie znajdują się pod opieką ciotki.

48-letniego wolbromianina zatrzymano i przewieziono do olkuskiego szpitala, gdzie lekarz udzielił mu pomocy medycznej. Po kilku godzinach mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Na miejscu obecny technik kryminalistyki, inspektor nadzoru budowlanego, biegły sądowy z zakresu pożarnictwa oraz prokurator.

Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprowadzenia pożaru oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletnich dzieci. Za te przestępstwa grozi dożywotnia kara pozbawienia wolności. Policjanci wystąpią z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu o tymczasowy areszt.

Zatrzymany mężczyzna wymaga opieki medycznej i w asyście policjantów przebywa w szpitalu w Olkuszu.