Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-12-17 16:19:25 przez system

Zaświecenie choinki pod Oknem Papieskim

Ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski zaprasza wszystkie dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz świetlic środowiskowych, a także całe rodziny na uroczystość zaświecenia Choinki pod Oknem Papieskim.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godz. 16:00 na dziedzińcu Domu Biskupów Krakowskich - ul. Franciszkańska 3 w Krakowie.

Ramowy program uroczystości:
15:00~ 16:00 – Przybywanie dzieci i zawiązywanie wspólnoty poprzez wspólny śpiew i zabawy;
16:00 – Powitanie ks. Kardynała;
ok. 16:20 – Przybycie św. Mikołaja;
ok. 16:45 – Uroczyste zaświecenie Choinki;
17:00 – Rozdawanie paczek wszystkim zabranym na dziedzińcu dzieciom.

Uroczystość uświetni m. in. obecność ponad sześćdziesięcioosobowej scholii "Śnieżnej Pani" z Tokarnii w asyście muzyków grających na gitarach, skrzypcach, flecie poprzecznym.

Sygnał do uroczystego zaświecenia światełek na Choince da zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który zagra na rogach myśliwskich „Fanfarę Honorową”.

Po uroczystym zaświeceniu Choinki każde dziecko uczestniczące w uroczystości otrzyma paczkę mikołajkową. Paczki wydawane będą w oznaczonych miejscach przy wyjściach z dziedzińca Kurii.

Wychowawców z placówek opiekuńczo-wychowawczych, opiekunów grup zorganizowanych, uprasza się o zgłoszenie grup i podanie orientacyjnej ilości osób, które zdecydują się przybyć w tym dniu pod "Okno Papieskie" na adres e-mail: sekretariat3@diecezja.pl. Informacja taka pomoże organizatorom zabezpieczyć odpowiednią ilość paczek.

Więcej informacji dotyczących uroczystości można uzyskać pod numerami telefonów: +48 (12) 62 88 116 lub 534 990 364.

Dla grup zorganizowanych przybywających autokarami lub busami będzie istniała możliwość podjechania na ul. Franciszkańską i zaparkowania dużych pojazdów w pobliżu miejsca uroczystości (wedle wskazań Policji).